مجله خبری باربد

جدیدترین اخبار ایران و جهان

خرید اسانس خوراکی

این گونه گوشتخوار بوده و از بی مهرگان و ماهیان تغذیه میکند. نتایج: بررسی آناتومیکی، روده کوتاه اردک ماهی با ضریب رودهای 09/0±68/0 را نشان داد که از خصوصیات ماهیان گوشتخوار محسوب میشود. مورفولوژی روده ماهیان برای درک فیزیولوژی گوارش، تشخیص بیماریهای رودهای و فرمولاسیون مواد غذایی بسیار سودمند است. نتایج هیستومورفومتری سه قسمت قدامی، میانی و خلفی روده اردک ماهی را از هم تفکیک نمود. روده خلفی نسبت به سایر قسمتهای روده دارای تعداد بیشتری از سلولهای جامی جهت حذف مواد غیرقابل جذب بوده است. ارتفاع چینهای مخاطی بطرف روده خلفی کاهش یافت. نتیجه گیری نهایی: نتایج حاصل از این مطالعه، یک نوع سازگاری این گونه با عادت غذایی را نشان میدهد که منجربه حفاظت روده و افزایش مراحل جذب میشود. افزایش رطوبت منجربه افزایش تخلخل، کاهش روشنی و ویژگی حسی (بافت) گردید و افزایش سرعت چرخش مارپیچ نیز باعث افزایش تخلخل، شاخص روشنی رنگ، صفات حسی (بافت و پذیرش کلی) شد.

مواد و روشها: دانه کنجد و بذرک به طور کاملاً تصادفی خریداری شد، سپس به صورت جداگانه آسیاب گردید و میزان چربی، پروتئین، فیبر و خاکستر آن ها اندازه­گیری شد. درصد روغن به روش سوکسله اندازه­گیری شد. این روغن به صورت موضعی نیز استفاده می شود که خاصیت ضد باکتریایی دارد. بدین منظور، پس از تولید سالاد زمستانی با سه سطح مختلف شلغم فرنگی، تاثیر این ماده پری­بیوتیکی بر رشد باکتریهای اسیدلاکتیک موجود در فرآورده بررسی شد.جهت تعیین ویژگی­های پروبیوتیکی جدایه­های مذکور آزمایش­های تأییدی شامل بررسی مقاومت به اسید، بررسی مقاومت به نمک­های صفراوی و بررسی فعالیت ضد باکتریایی انجام پذیرفت. کمترین افت وزنی (2/19 درصد)، تخلخل (5/19 درصد) و بیشترین مقدار دانسیته (5/0 گرم بر سانتیمتر مکعب)، تیرگی رنگ پوسته و بافت کیک (بهترتیب 47/32 و 64/35) مربوط به سطح جایگزینی 100 درصد بود. با افزایش پودر کدوحلوایی و مالت جو اختلاف معنیداری بین کیکها از نظر خصوصیات بتاکاروتن مشاهده شد و بتاکاروتن کیکها در محدوده 98/1-40/0 میلی گرم در 100 گرم بود. یافتهها: نتایج حاصل از این تحقیق نشان داد که تیمارهای حاصل در PH اختلاف معنی داری نداشتند (05/0P). ملاحظه شد که افزودن پودر کدوحلوایی و مالت جو به آرد باعث نرمی بافت کیک اسفنجی تولیدی گردید.

زمینه مطالعه: اردک ماهی (Esox lucius) یک گونه آب شیرین است که متعلق به خانواده Esocidae میباشد. نتیجه گیری: نتایج ارزیابی حسی تیمارها نشان داد که کیک اسفنجی تولیدی با 10 درصد پودر کدوحلوایی و مالت جو به عنوان بهترین فرمولاسیون کیک می باشد. درگذشتهها ظروف و دستهای انسانها، منشأ اصلی منتقل شدن ویروسها و باکتریهای مضر در بین انسانها بود که عدم رعایت بهداشت فردی و ضدعفونی نمودن ظروف باعث میگردد که این ویروسها به سرعت در میان مردم شیوع پیدا کند. با توجه به اینکه پدیوکوکوسپنتوزاسئوس باکتری غالب در طی مراحل تولید سالاد زمستانی بود و نیز با توجه به تحمل غلظت نمک و اسید بالای این گونه، همچنین تولید پدیوسین­های گوناگون توسط آن، می­توان با بهینه کردن شرایط تولید و فرمولاسیون این فرآورده آن را به عنوان یک فرآورده سین­بیوتیک غیرلبنی بسیار با ارزش مطرح کرد. هدفازاین پژوهش بررسی اثر سطوح مختلف شلغم فرنگیدر فرمولاسیون سالاد زمستانیبرتنوع زیستی فرآورده و تعیین برخی ویژگی­های پروبیوتیکی جدایه های لاکتیکی بود. به منظور تعیین ترکیب اسیدهای چرب، اندیس اسیدی، اندیس پراکسید، اندیس توتوکس، اندیس آنیزیدین و میزان مقاومت اکسیداتیو، روغن دانه­ها به روش سرد توسط حلال n- هگزان استخراج شد. ترکیبات: شکر،پسته،ارده،چیپس پروتئینی کنجد، روغن هیدروژنه، شیر خشک، لستین در جای خشک و خنک و دور از نور آفتاب نگهداری شود.

فوم فیروز دارای مواد مرطوب کننده جهت جلوگیری از خشک شدن پوست میباشد و همچنین از موادی تشکیل شده است که باعث چربی و لیزی بر روی دست کودک نمی شود. با افزایش درصد پودر کدوحلوایی و مالت جو اختلاف معنیداری بین کیکها از نظر مقدار کلسیم و آهن مشاهده شد و مقدار کلسیم و آهن کیکها به ترتیب در محدوده 700-500 میلی گرم در 100 گرم و 70/59-75/40 میلی گرم در 100 گرم به دست آمد. شیره توت میزان شیرینی کمتری نسبت به شکر دارد و حاوی ترکیبات فنلی و آنتیاکسیدانی مفیدی است.در این تحقیق در فرمولاسیون شیرکاکائوی کمچرب، شیره توت به میزان برابر شکر مصرفی (9 درصد) و صمغ کتیرا و صمغ دانه ریحان (به ترتیب به میزان 0.3 درصد و 0.5 درصد وزنی/وزنی) به تنهایی و به صورت توأم 0.4 درصد از هر یک از صمغها (وزنی/وزنی)، به جای هیدروکلوئیدهای تجاری استفاده شد. گوشت آزمایشگاهی تولید شده در شرکت ایمپاسیبل فود، نزدیکترین طعم را به گوشت معمولی دارد. بخش اسانسهای مربوط به فرآورده های شیر در شرکت جی ای آر ، به صورت متمرکز بر روی طراحی اسانسهای مناسب برای انواع محصولات لبنی بخصوص بستنی و شیرهای طعم دار فعالیت می کند. اسانس ها مواد اولیه ای هستند که تاثیر بسزایی در عطر و بو محصولات می گذارند.ما سعی داریم انواع اسانس صنعتی اسانس خوراکی اسانس روغنی و عطری را معرفی کنیم.اسانس ها در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد که مهمترین آنها صنایع شوینده می باشد.در صنایع غذایی صنایع آرایشی بهداشتی و صنایع دارویی نیز مورد استفاده هستند.

https://irchem.ir/اسانس-ها/[ بازدید : 3431 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ چهارشنبه 29 ارديبهشت 1400 ] [ 17:54 ] [ باربد ]

[ ]

ساخت وبلاگ تالار تجهیزات نمازخانه متن مقاله دل نوشته تحقیق چیستان مجله مثبت زندگی سبد پلاستیکی خرید وسایل شهربازی موتورسازی سیار تولید کننده دیگ بخار تجهیزات آشپزخانه صنعتی پارچه برزنت اسپیس مجله زندگی بهتر تعمیر ماشین شارژی نوار خطر خرید نایلون حبابدار نایلون حبابدار خرید استند فلزی خرید نظم دهنده لباس انجام پروژه متلب خرید بک لینک خرید آنتی ویروس
بستن تبلیغات [X]