مجله خبری باربد

جدیدترین اخبار ایران و جهان

آهنگ جدید هوروش بند به نام «از یه جایی به بعد عشق همه جونت میشه»

متن آهنگ هوروش بند از یه جایی به بعد عشق همه جونت میشه

ﻫﻰ ﺑﮕﻮ ﻗﻴﻤﺖ ﭼﺸﺎﺗﻮ ﺑﺒﻴﻨﻢ ﭼﻨﺪه؟Musicdel | موزیکدل


ﻫﻰ ﺑﺬار ﺧﻨﺪه ﺑﺸﻴﻨﻪ رو ﻟﺒﺎی ﭼﻮن ﻗﻨﺪت


ﻫﺮ ﭼﻰ ﻣﻴﮕﻢ ﻧﻪ ﻧﻴﺎر


ﺗﻮ ﻣﻨﻮ ﺗﻨﻬﺎم ﻧﺬارMusicdel | موزیکدل


ﻫﺮﻛﻰ ﻣﻴﺨﻮاد ﺑﺮه، ﺑﺮه


ﺗﻮ ﭼﺶ ازم ﺑﺮﻧﺪار


ﺑﻴﺎ ﺑﻴﺎ ﺗﻮرو ﺟﻮن ﻣﻦ


دﻟﺒﺮﻛﻢ درﻣﻮن ﻣﻦ


ﺑﻴﺎ ﻛﻪ ﺧﻮدم ﻣﻴﺨﺮم ﺣﺎل ﺗﻮ رو ﻫﻤﻪ ﺟﻮره ﻣﻦ


ﻫﻤﻴﻨﺠﺎ ﺗﻮی دﺳﺘﺎم واﺳﺖ ﺧﻮﻧﻪ ﻣﻴﺴﺎزم


ﺑﻪ اﻳﻦ ﺳﺎدﮔﻴﺎ ﻛﻪ ﺗﻮ رو ﻣﻦ ﻧﻤﻴﺒﺎزم


ﭼﺠﻮر ﻣﻴﺸﻪ ﻛﻪ اﻧﻘﺪر ﺗﻮرو ﺑﺨﻮاد ﻳﻪ آدم


ﻫﻤﻴﻨﺠﺎ ﺗﻮی دﺳﺘﺎم واﺳﺖ ﺧﻮﻧﻪ ﻣﻴﺴﺎزم


ﺑﻪ اﻳﻦ ﺳﺎدﮔﻴﺎ ﻛﻪ ﺗﻮ رو ﻣﻦ ﻧﻤﻴﺒﺎزم


ﭼﺠﻮر ﻣﻴﺸﻪ ﻛﻪ اﻧﻘﺪر ﺗﻮرو ﺑﺨﻮاد ﻳﻪ آدم


از ﻳﻪ ﺟﺎﻳﻰ ﺑﻪ ﺑﻌﺪ ﻋﺸﻖ ﻫﻤﻪ ﺟﻮﻧﺖ ﻣﻴﺸﻪ ﻋﺸﻖ


درﻣﻮﻧﺖ ﻣﻴﺸﻪ ﻋﺸﻖ


ﻣﻬﻤﻮﻧﺖ ﻣﻴﺸﻬ.


ﺑﻮﺳﻪ ﻣﻴﺰﻧﻪ ﻗﻠﺒﺘﻮ ﻋﺸﻖ ﺗﻨﻬﺎت ﻧﻤﻴﺬاره


ﻳﻪ دﻓﻌﻪ ﺑﺪ ﻣﻴﺸﻪ ﺣﺎﻟﺖ


ﻣﻴﺸﻪ ﺧﻮاب و ﺧﻴﺎﻟﺖ


ﻫﻤﻴﻨﺠﺎ ﺗﻮی دﺳﺘﺎم واﺳﺖ ﺧﻮﻧﻪ ﻣﻴﺴﺎزم


ﺑﻪ اﻳﻦ ﺳﺎدﮔﻴﺎ ﻛﻪ ﺗﻮ رو ﻣﻦ ﻧﻤﻴﺒﺎزم


ﭼﺠﻮر ﻣﻴﺸﻪ ﻛﻪ اﻧﻘﺪر ﺗﻮرو ﺑﺨﻮاد ﻳﻪ آدم


ﻫﻤﻴﻨﺠﺎ ﺗﻮی دﺳﺘﺎم واﺳﺖ ﺧﻮﻧﻪ ﻣﻴﺴﺎزم


ﺑﻪ اﻳﻦ ﺳﺎدﮔﻴﺎ ﻛﻪ ﺗﻮ رو ﻣﻦ ﻧﻤﻴﺒﺎزم


ﭼﺠﻮر ﻣﻴﺸﻪ ﻛﻪ اﻧﻘﺪر ﺗﻮرو ﺑﺨﻮاد ﻳﻪ آدم


آهنگ جدید هوروش بند به نام «از یه جایی به بعد عشق همه جونت میشه»[ بازدید : 2 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما :
]

[ دوشنبه 28 خرداد 1403 ] [ 21:40 ] [ باربد ]

[ ]

کراتینه مو صفر تا صد


ممکن است بسیاری از شما موهای مجعد و مجعد داشته باشید، اما گاهی حتی با استفاده از قوی ترین نرم کننده و استفاده از اتوی صاف برای صاف کردن و رفع موخوره، موها آنطور که باید صاف و صاف نمی شوند. انتظار

یا استفاده مکرر از رنگ مو و دکلره کننده می تواند باعث سوختن و خشک شدن موهای شما شود و موهای شما را برای مدت طولانی براق و زیبا به نظر ببرد. اگر راهی برای بازگرداندن طراوت و زیبایی اصیل موهای خود به جز استفاده از راه حل های موقت و کوتاه مدت پیدا نمی کنید، این مقاله آموزشگاه و آکادمی خانه عروس برای شماست.

کراتینه مو چیست؟

خوشبختانه این روزها یک راه حل بسیار کاربردی و طولانی مدت برای این مشکل وجود دارد: کراتینه کردن مو. اگرچه کراتینه کردن یک راه حل دائمی نیست، اما تاثیر مشابهی بر شادابی و حالت موهای شما در دراز مدت دارد که از ریشه رشد می کند. حتی پس از برداشتن ریشه‌های مو، می‌توان آن‌ها را با مواد کراتینه با هزینه کم دوباره ریشه‌کاری کرد و در نتیجه موهایی صاف، یکدست و مرتب می‌شوند.

در داستان دیگری، اگر تا به حال رویای داشتن موهای صاف و ابریشمی را در سر می پرورانید و فکر می کردید که رسیدن به آن غیرممکن است. امروزه خوشبختانه به لطف پیشرفت تکنولوژی و ابداع روش هایی مانند کراتینه مو، برآوردن این خواسته کار سختی نیست. اما کراتینه مو چیست و چگونه است؟ برای پاسخ به این سوال، بهتر است ابتدا با ماهیت طبیعی کراتین و عملکرد بیولوژیکی آن آشنا شوید:

کراتینه مو چیست؟

کراتین یکی از مهم ترین پروتئین هایی است که در مو، ناخن، دندان و پوست یافت می شود و حدود 70 درصد از ساختار آنها را تشکیل می دهد. این پروتئین ظاهر این اندام ها و ظاهر آنها را مشخص می کند و در حفظ سلامت مو و ناخن بسیار موثر است. استفاده مداوم از نرم کننده های حرارتی مانند اتو، سشوار و سشوار و یا استفاده غیر اصولی از رنگ و دکلره بر روی مو و سایر دلایل محیطی مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید و آلودگی های محیطی باعث آسیب و از بین رفتن ساختار کراتینه مو می شود. مو مو در نهایت به ظاهر طبیعی و سالم آنها آسیب می رساند.

فرآیند تشکیل کراتینه مو چگونه است؟

کراتینه مو در واقع استفاده از مواد شیمیایی برای بازگرداندن ساختار کراتینه مو است که یک روش نیمه دائمی برای صاف و صاف کردن موها است و باعث براق و شادابی مو می شود. همچنین لازم است بدانید که کراتینه کردن مو با مواد شیمیایی ماندگاری موقت اما طولانی مدت 2 تا 3 ماه دارد و پس از آن باید دوباره پر و تجدید شود.

فواید کراتینه کردن مو

کراتینه مو یک لایه محافظ روی ساقه مو در برابر عوامل آسیب رسان خارجی ایجاد می کند و ساقه مو را در برابر شکنندگی و مقاومت در برابر استفاده از ابزارهای حالت دهنده حرارتی یا عوامل محیطی مانند نور خورشید و آلودگی محافظت می کند.

ناهمواری های شکل ساقه و کوتیکول مو را جبران می کند، ساختار و فرم مو را بهبود می بخشد و ضخامت موهای نازک و آسیب دیده را افزایش می دهد.

درخشندگی و درخشندگی خاصی به موهای شما می بخشد که نیمه دائمی و ماندگار است و نیازی به تجدید و ترمیم روزانه نخواهد داشت.

موخوره را کاملا از بین می برد و آن را قابل کنترل تر می کند.

عوارض جانبی کراتینه مو

از آنجایی که فرآیند کراتینه مو کاملاً یک فرآیند شیمیایی است، عوارض جانبی کراتینه مو دور از ذهن نیست و از این رو باید مراقب سلامتی خود باشید.

مواد شیمیایی موجود در کراتینه مو مانند فرمالدئید بسیار مضر و خطرناک هستند و به عنوان عامل سرطان در نظر گرفته می شوند، بنابراین در استفاده از کراتینه مو مراقب باشید.

کراتینه کردن مو همانطور که قبلا گفتیم یک فرآیند نیمه دائمی محسوب می شود و نیاز به اصلاح دارد. تجدید مداوم و استفاده مکرر از مواد کراتینه علاوه بر هزینه بالای آن، باعث نازک شدن مو و ضعیف شدن ساختار کوتیکول می شود.

نتایج به دست آمده از کراتینه بسته به نوع مو در افراد مختلف متفاوت است و پس از استفاده از محصولات کراتینه ممکن است دچار حساسیت یا مشکلات پوستی شوید که در این صورت توصیه می شود با پزشک متخصص مشورت کنید.

روش های صاف کردن مو با کراتینه

در یک جست و جوی کوتاه در مورد صاف کردن مو با کراتینه می توانید روش ها و روش های مختلفی را مشاهده کنید، اما جالب است بدانید که اکثر این روش ها تبلیغاتی بوده و همراه با توضیحات و توضیحات آنها نیست.

به طور کلی کراتینه کردن مو 2 روش اصلی و رایج (کراتینه و تحریک کراتینه برزیلی) بیشتر نیست و شما می توانید بسته به نوع مو و نیاز خود یکی از آنها را انتخاب کنید و برند کراتینه مورد استفاده ممکن است متفاوت باشد یا A. برای موفقیت و نتایج بیشتر باید از ترکیبی از این روش ها استفاده کرد.

بازسازی کراتین

هدف اصلی استفاده از این روش کراتینه سازی، احیا و تقویت موهای آسیب دیده و ضعیف با حفظ فرم و حجم اولیه است. اگر موهای شما به دلیل استفاده بیش از حد از محصولات حالت دهنده داغ، ضعیف، شکننده و یا ساقه موی شما بی روح و نازک شده است، می توانید از این روش برای احیا و ترمیم آن استفاده کنید.

کراتینه بازسازی کننده برای موهای مجعد و مجعد توصیه می شود. زیرا با حفظ حجم و حالت مو، ساختار مو صاف شده و فر از بین می رود. استفاده از این روش کراتینه مو باعث حفظ حجم و طبیعی بودن موهای شما می شود، فقط ساختار کراتینه را ترمیم می کند، ساقه مو را بازیابی می کند و از شر بسیاری از موخوره خلاص می شود. این روش موهای شما را صاف و صاف می کند، اما نه کاملا صاف و صاف.

هارکراتینو برزیل

این روش کراتینه کردن مو برای افرادی که موهای آسیب دیده و خشک دارند به دلیل استفاده از دکلره و رنگ های غیرحرفه ای مو و اغلب و یا در مواردی ساقه مو کاملاً می سوزد توصیه می شود. کراتین برزیلی قویتر از بازسازی کراتینه است و علاوه بر ترمیم و ترمیم ساختار کراتینه ساقه مو، موها را صاف و براق می کند. همچنین باید به یاد داشته باشید که کراتینه برزیلی علاوه بر اینکه موهای شما را صاف و آبی می کند، حجم آن را نیز کاهش داده و حالت اولیه موهای شما را از بین می برد، بنابراین استفاده از کراتینه برزیلی برای افرادی که حجم موی کم و موهای کوتاه دارند توصیه می شود. برنگرد به هر دلیلی توصیه می شود

کراتین برزیلی همانطور که از نامش پیداست اولین بار در برزیل مورد استفاده قرار گرفت و به دلیل اثربخشی شگفت انگیز به یک ترند جهانی تبدیل شد و مورد استقبال همگان قرار گرفت و امروزه شرکت های زیادی در سراسر دنیا کراتین برزیلی تولید می کنند. کراتینه آنها این کار را به طرق مختلف انجام می دهند. نکته مهمی که در مورد ماهیت کراتین برزیلی باید بدانید این است که این ماده حاوی مقدار قابل توجهی فرمالدئید در ساختار خود است. فرمالدئید با فرمول شیمیایی شگفت انگیز خود، جذب کراتین موجود در ماده کراتینه مو را از طریق کوتیکول های مو افزایش می دهد. اما مشکل اینجاست که فرمالدئید برای سلامتی ما بسیار مضر و خطرناک است و این نیاز به کراتینه برزیلی را دو چندان می کند که توسط یک آرایشگر مجرب و با تجربه انجام شود.

کراتینه مو ژاپنی

این روش کراتینه در واقع ترکیبی از کراتینه برزیلی با کمک صاف کننده ژاپنی است که از نامش پیداست نشات گرفته از کشور ژاپن است که تاثیر زیادی در صاف کردن موها و از بین بردن پری مو دارد. ترکیب این دو روش تاثیری مضاعف در تحریک و صاف کردن موهای شما خواهد گذاشت. واضح است که با این روش کراتینه مو از آنجایی که از دو روش استفاده می شود زمان بیشتری می برد و زمان بیشتری می طلبد.

برای تقویت موهای شما به روش ژاپنی، آرایشگر ابتدا از روش کراتینه برزیلی روی موها استفاده می کند، سپس با حرارت مستقیم اتو مو روی موها ثابت می کند، سپس از صاف کننده ژاپنی روی موها و با برس مخصوص استفاده می کند. ، شروع به پخش این مواد در تمام قسمت های ساقه مو کنید.

پروسه کراتینه سازی موی ژاپنی بسته به قد و طول موهای شما بین 4 تا 5 ساعت طول می کشد و تقریباً 6 ماه طول می کشد.

کراتین در خانه

توصیه کلی ما استفاده از فرآیند کراتینه برای صاف کردن مو در سالن است. اما اگر می خواهید این کار را در خانه و خودتان انجام دهید، می توانید این کار را در خانه با کمک محصولات کراتینه خانگی انجام دهید. این محصولات معمولا حاوی شامپوها، کرم ها و مواد کراتینه مختلف برای صاف و درخشندگی مو هستند.

برای استفاده از کراتین خانگی باید دستورالعمل های روی بسته بندی محصول را به طور کامل رعایت کنید. اگرچه استفاده از محصولات مختلف خمیر مو در خانه موهای شما را نرم و قوی می کند، اما حتما به خاطر داشته باشید که محصولات حاوی خمیر ممکن است برای همه انواع مو مناسب نباشند و بهتر است قبل از استفاده از همه جوانب آن ها را بررسی کنید.

قیمت کراتینه مو

قیمت کراتینه مو به عوامل زیادی بستگی دارد. علاوه بر سبک های مختلفی که قبلا ذکر شد، یعنی روش برزیلی، روش ژاپنی و غیره، حرفه ای بودن تکنسین، موقعیت جغرافیایی آرایشگاه و استفاده از مواد اولیه با کیفیت های مختلف بر قیمت کراتینه مو تاثیر می گذارد. . یکی دیگر از موارد مهمی که بر هزینه کراتینه مو تاثیر می گذارد، طول و طول مو است. به طور کلی، موهای پر و بلند نسبت به انواع موهای نازک و متوسط ​​هزینه کراتینه بیشتری دارند.

میانگین قیمت کراتینه مو در ابتدای سال 1392 از 500 هزار تومان تا حدود 7 میلیون تن است که این مقدار برای موهای متوسط ​​و بلند بسته به ویژگی های خاص تا 10 میلیون تومان خواهد بود.[ بازدید : 3 ] [ امتیاز : 5 ] [ نظر شما :
]

[ چهارشنبه 23 خرداد 1403 ] [ 21:46 ] [ باربد ]

[ ]

با 6 تکنیک نوشتن محتوای جادویی آشنا شوید!


حال چگونه حرفه ای و خلاقانه بنویسیم؟ از این روش های شگفت انگیز استفاده کنید:

1- ایده بگیرید، اما هرگز کپی نکنید!

ایده گرفتن از محتوای موفق قطعا بسیار مفید خواهد بود. به عنوان مثال، می توانید سه لینک اول را در گوگل بررسی کنید و از نکات مثبت آنها ایده بگیرید. اما هرگز کپی نکنید! اگر فکر می کنید با تغییر چند کلمه از یک مطلب دیگر بازنویسی کرده اید، سخت در اشتباهید. این اثر کپی محسوب می شود و به هیچ وجه بازنویسی نمی شود. پس روش کلمه به کلمه را کلا فراموش کنید و بیشتر روی ایده گرفتن و ایده پردازی تمرکز کنید.

2- ساختار جمله را تغییر دهید

دومین تکنیک بازنویسی محتوا، تغییر نحو است. در واقع شما باید هر جمله را متفاوت بیان کنید. برای درک بهتر به مثال زیر توجه کنید:

کاشت مو بهترین گزینه برای کسانی است که به دلیل شیردهی یا رژیم غذایی نامناسب موهای خود را از دست داده اند.

حالا می خواهیم همین جمله را با تغییرات ساختاری بازنویسی کنیم. پس به این صورت می نویسیم:

رژیم غذایی نامناسب یا تغذیه با شیر مادر می تواند باعث ریزش شدید و نازک شدن مو شود. حالا راه حل چیست؟ بله کاشت مو! به لطف کاشت مو، دوباره موهای زیبا و سالمی خواهید داشت و این ایده آل ترین انتخاب برای شما خواهد بود.»

3_ تمرکز بر نیازهای کاربران

نوشتن محتوای جدید در صورتی موفق خواهد بود که همیشه بر نیازهای کاربران خود تمرکز کنید. بنابراین قبل از نوشتن، همیشه مطمئن شوید که محتوای شما به تمام سوالات کاربران پاسخ می دهد و مشکلی ایجاد نمی کند. کاربران باید آن را در درجه اول قرار دهند.

4- لحن بی نظیری دارید

تکنیک دیگری که در نوشتن محتوای حرفه ای به شما کمک می کند، داشتن لحن خاص و منحصر به فرد است. به عنوان مثال، اگر رقیب شما لحن خشک و رسمی دارد، اینطور نباشید و از لحن جذاب و دوستانه تری استفاده کنید.

داشتن لحن منحصر به فرد در تولید محتوا به این معنی است که تمام متنی که ایجاد می کنید امضای شماست و هر زمان که مخاطبان شما شروع به خواندن آن کنند، بلافاصله متوجه سبک منحصر به فرد شما خواهند شد.

5- برای ترکیب برخی مطالب کمک بگیرید

هنگام بازنویسی محتوا هرگز در یک منبع توقف نکنید. زیرا هدف ایجاد محتوای کامل و مخاطب محور است که اطلاعات کامل و بی نقصی را ارائه دهد. بنابراین، طبیعتاً باید چندین محتوای مختلف را به هم پیوند دهید تا متن شما از بقیه مطالب متمایز شود.

6_ بخش های جدید را به فهرست مطالب اضافه کنید.

علاوه بر ترکیب محتوای چندین سایت، باید بخش های جدیدی را نیز به متن خود اضافه کنید. بخش هایی که در هیچ سایتی وجود ندارند و شما اولین نفری هستید که از آنها در محتوای خود استفاده می کنید. به این ترتیب، به گوگل دلیل قابل توجهی برای رتبه بندی محتوای شما نسبت به تمام محتوای کامل و جامع در سایر وب سایت ها می دهید.


[ بازدید : 38 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ دوشنبه 24 ارديبهشت 1403 ] [ 17:59 ] [ باربد ]

[ ]

کاندوم چیست؟ انواع، مزایا و معایب استفاده از آن

کاندوم چیست؟ انواع، مزایا و معایب استفاده از آن کاندوم، وسیله‌ای برای پیشگیری از بارداری و انتقال بیماری‌های مقاربتی است که از مواد مختلفی مانند لاتکس، پلی‌یورتان و دیگر مواد مصنوعی ساخته می‌شود. استفاده از کاندوم به دلیل سادگی و دسترسی آسان، در سراسر جهان رایج است. در این مقاله به بررسی انواع کاندوم، مزایا و معایب استفاده از آن، و نکات مهم در انتخاب و استفاده صحیح از کاندوم پرداخته می‌شود. این مطلب جنبه آموزشی و اطلاع رسانی دارد، در صورت مشکل به سکس تراپیست ، دکتر روانشناس و دکتر روانپزشک مراجعه کنید.

انواع کاندوم:

انواع کاندوم‌ها با توجه به مواد ساخت، طراحی، ویژگی‌های افزوده شده، و کاربردهای خاص بسیار متنوع هستند. در اینجا به توضیح دقیق‌تر و جامع‌تری درباره انواع مختلف کاندوم و کاربردهای آن‌ها می‌پردازیم:

1. کاندوم‌های لاتکس:

-مواد ساخت: ساخته شده از لاستیک طبیعی، مقاوم در برابر پارگی و نشتی. -کاربرد: پیشگیری از بارداری و بیماری‌های مقاربتی. -محدودیت‌ها: برخی افراد به لاتکس حساسیت دارند که می‌تواند باعث واکنش‌های آلرژیک شود.

2. کاندوم‌های پلی‌یورتان:

-مواد ساخت: ساخته شده از پلاستیک مصنوعی، مناسب برای افرادی که به لاتکس حساسیت دارند. -کاربرد: همانند کاندوم‌های لاتکس، اما با انتقال حرارت بهتر، احساس نزدیک‌تر به پوست طبیعی. -ویژگی‌ها: گران‌تر از کاندوم‌های لاتکس و کمی ضعیف‌تر در برابر فشار و کشش.

3. کاندوم‌های پلی‌ایزوپرن:

-مواد ساخت: ساخته شده از ماده مصنوعی که نزدیک به لاتکس طبیعی است، بدون پروتئین‌های حساسیت‌زا. -کاربرد: یک گزینه عالی برای کسانی که به لاتکس حساسیت دارند، با دوام و انعطاف‌پذیری بالا.

4. کاندوم‌های ایستایی (تحریک‌کننده):

-طراحی: با برجستگی‌ها، خارها، و نقاط تحریک‌کننده برای افزایش لذت جنسی. -کاربرد: افزایش تحریک و رضایت جنسی هر دو طرف.

5. کاندوم‌های فضایی (سرباز):

-طراحی: دارای فضای اضافی در نوک برای افزایش حساسیت و راحتی. -کاربرد: کاهش فشار و افزایش احساس طبیعی برای مرد.

6. کاندوم‌های روان‌کننده‌دار:

-ویژگی‌ها: پیش‌روان‌کننده یا با روان‌کننده‌های ویژه مانند گرم‌کننده یا خنک‌کننده. -کاربرد: افزایش راحتی و لذت جنسی، کاهش اصطکاک.

7. کاندوم‌های زنانه:

-طراحی: قرارگیری در داخل واژن یا مقعد به جای استفاده بر روی آلت مرد. -کاربرد: دادن کنترل بیشتر به زنان برای پیشگیری از بارداری و بیماری‌های مقاربتی.

8. کاندوم‌های بدون لاتکس:

-مواد ساخت: از موادی غیر از لاتکس ساخته شده‌اند، از جمله پلی‌یورتان یا پلی‌ایزوپرن. -کاربرد: ایده‌آل برای افراد با حساسیت به لاتکس.

9. کاندوم‌های نازک:

-طراحی: بسیار نازک برای احساس طبیعی‌تر و نزدیک‌تر. -کاربرد: افزایش حساسیت و لذت جنسی بدون کاهش ایمنی.

10. کاندوم‌های طعم‌دار:

-ویژگی‌ها: با طعم‌های مختلف مانند میوه‌ها یا نعناع برای افزایش لذت و تنوع در روابط جنسی دهانی. هر نوع کاندوم مزایا و کاربردهای خاص خود را دارد. انتخاب نوع کاندوم بستگی به ترجیحات شخصی، نیازهای بهداشتی، و حساسیت‌های احتمالی دارد. درک این تفاوت‌ها و انتخاب درست می‌تواند به افزایش راحتی، لذت و ایمنی در روابط جنسی کمک کند.

مزایای استفاده از کاندوم

مزایای استفاده از کاندوم

استفاده از کاندوم مزایای متعددی برای سلامت جنسی و بهداشت عمومی دارد. در این بخش، به بررسی دقیق‌تر و جامع‌تر مزایای کلیدی استفاده از کاندوم می‌پردازیم:

1. پیشگیری از بارداری‌های ناخواسته:

-اثربخشی: کاندوم‌ها، به ویژه در صورت استفاده صحیح و مستمر، یکی از موثرترین روش‌های غیردائمی پیشگیری از بارداری هستند. -کنترل بر تنظیم خانواده: فراهم کردن امکان تصمیم‌گیری برای زوج‌ها در مورد زمان و تعداد فرزندانشان.

2. محافظت در برابر بیماری‌های مقاربتی (STDs/STIs):

-وسیع: کاندوم‌ها از انتقال بسیاری از بیماری‌های مقاربتی از جمله HIV، سیفیلیس، گونوره، و هرپس محافظت می‌کنند. -ضروری: برای افراد با چندین شریک جنسی، استفاده از کاندوم می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های مقاربتی را کاهش دهد.

3. دسترسی و استفاده آسان:

-دسترسی: کاندوم‌ها در بیشتر داروخانه‌ها، فروشگاه‌ها و حتی دستگاه‌های فروش خودکار در دسترس هستند. -نیاز به نسخه ندارد: برخلاف برخی دیگر از روش‌های پیشگیری از بارداری، برای خرید کاندوم نیازی به نسخه پزشک نیست.

4. اقتصادی و هزینه‌مؤثر:

-قیمت مناسب: در مقایسه با دیگر روش‌های پیشگیری از بارداری و درمان بیماری‌های مقاربتی، کاندوم‌ها نسبتاً ارزان هستند. -صرفه‌جویی در هزینه‌های بلندمدت: استفاده از کاندوم می‌تواند از هزینه‌های بالای مراقبت‌های بهداشتی ناشی از بارداری‌های ناخواسته و بیماری‌های مقاربتی جلوگیری کند.

5. سازگاری با سایر روش‌های پیشگیری:

-ترکیبی از محافظت: کاندوم‌ها می‌توانند به طور همزمان با سایر روش‌های پیشگیری از بارداری مانند قرص‌های ضد بارداری برای افزایش اثربخشی استفاده شوند. -مکمل: برای افرادی که از روش‌های ضدبارداری دائمی مانند وازکتومی یا لیگاتور توب استفاده می‌کنند، کاندوم‌ها محافظت اضافی در برابر بیماری‌های مقاربتی فراهم می‌کنند.

6. تأثیر کم بر سلامت طولانی‌مدت:

-بدون هورمون: کاندوم‌ها برخلاف برخی روش‌های پیشگیری از بارداری که بر پایه هورمون هستند، تأثیری بر تعادل هورمونی بدن ندارند. -مناسب برای استفاده طولانی‌مدت: استفاده از کاندوم عوارض جانبی کمی دارد و برای استفاده طولانی‌مدت مناسب است. کاندوم‌ها ابزاری قدرتمند برای حفظ سلامت جنسی و بهداشت عمومی هستند. با ارائه محافظت همزمان در برابر بارداری‌های ناخواسته و بیماری‌های مقاربتی، آن‌ها یک راه‌حل عملی، اقتصادی و کارآمد برای افراد و جوامع ارائه می‌دهند. ترویج استفاده گسترده از کاندوم می‌تواند به بهبود شاخص‌های سلامت جنسی و کاهش بار بیماری‌های مرتبط با روابط جنسی کمک کند.

معایب استفاده از کاندوم

معایب استفاده از کاندوم

با وجود مزایای بسیار، استفاده از کاندوم نیز ممکن است با چالش‌ها و معایبی همراه باشد. در ادامه، به بررسی دقیق و جامع این معایب پرداخته می‌شود:

1. کاهش حساسیت و لذت جنسی:

-تجربه متفاوت: برخی افراد گزارش می‌کنند که استفاده از کاندوم باعث می‌شود احساس کمتری از تماس پوست با پوست داشته باشند، که می‌تواند تأثیری بر لذت جنسی آنها داشته باشد. -روانشناختی: برخی افراد ممکن است استفاده از کاندوم را به عنوان مانعی در رابطه جنسی خود تلقی کنند.

2. واکنش‌های آلرژیک یا حساسیت:

-حساسیت به لاتکس: برخی از افراد به لاتکس که در بیشتر کاندوم‌های ساخته شده، حساسیت دارند، که می‌تواند باعث واکنش‌های پوستی شود. -واکنش به روان‌کننده‌ها: برخی کاندوم‌ها با روان‌کننده‌های حاوی مواد ممکن است باعث واکنش‌های آلرژیک شوند.

3. احتمال پارگی و لیز خوردن:

-استفاده نادرست: در صورت عدم استفاده صحیح، کاندوم‌ها ممکن است پاره شوند یا حین فعالیت جنسی لیز بخورند، که این امر خطر بارداری یا انتقال بیماری‌های مقاربتی را افزایش می‌دهد. -کیفیت متغیر: کیفیت تولید کاندوم‌ها ممکن است متفاوت باشد، بنابراین انتخاب برند معتبر اهمیت دارد.

4. اختلال در روان‌شناختی و فضای عاطفی:

-قطع شدن لحظات نزدیکی: نیاز به وقفه برای استفاده از کاندوم ممکن است برای برخی زوج‌ها جریان طبیعی رابطه جنسی را مختل کند. -دیدگاه‌های فرهنگی و شخصی: در برخی فرهنگ‌ها یا برداشت‌های شخصی، استفاده از کاندوم ممکن است با مقاومت یا تابو مواجه شود.

5. نیاز به برنامه‌ریزی و دسترسی:

-دسترسی در لحظه: استفاده از کاندوم نیاز به برنامه‌ریزی و دسترسی داشتن در لحظات نزدیکی دارد، که ممکن است همیشه مقدور نباشد. -تمامیت بسته‌بندی: باید اطمینان حاصل شود که کاندوم در بسته‌بندی سالم نگهداری شده و تاریخ انقضا چک شود.

6. محدودیت در انواع خاصی از فعالیت جنسی:

-محدودیت‌های استفاده: کاندوم‌های مخصوص واژن یا مقعد ممکن است برای تمامی انواع فعالیت‌های جنسی مناسب نباشند. -انتخاب محصول: انتخاب کاندوم مناسب برای فعالیت‌های خاص ممکن است نیاز به تحقیق و آزمایش داشته باشد. در حالی که کاندوم‌ها ابزار مؤثری برای پیشگیری از بارداری‌های ناخواسته و انتقال بیماری‌های مقاربتی هستند، مهم است که معایب آنها را نیز در نظر گرفت. آگاهی از این محدودیت‌ها و چالش‌ها به افراد کمک می‌کند تا تصمیمات آگاهانه‌ای درباره سلامت جنسی خود بگیرند و در صورت لزوم، به دنبال راه‌هایی برای کاهش اثرات منفی باشند. پوزیشن رابطه جنسی در بارداریبیشتر بخوانید:پوزیشن‌ رابطه جنسی مناسب در دوران بارداری

نکات مهم در انتخاب و استفاده از کاندوم

نکات مهم در انتخاب و استفاده از کاندوم

انتخاب و استفاده صحیح از کاندوم می‌تواند تأثیر به‌سزایی در افزایش اثربخشی آن به عنوان یک وسیله پیشگیری از بارداری و محافظت در برابر بیماری‌های مقاربتی داشته باشد. در این بخش، به بررسی نکات کلیدی و کاربردی در انتخاب و استفاده از کاندوم پرداخته می‌شود:

انتخاب کاندوم:

1. مواد ساخت کاندوم:

-برای افرادی که به لاتکس حساسیت دارند: انتخاب کاندوم‌های ساخته شده از پلی‌یورتان یا پلی‌ایزوپرن. -حساسیت و آلرژی: اگر تجربه‌ای از واکنش‌های آلرژیک داشته‌اید، مواد تشکیل‌دهنده کاندوم و روان‌کننده‌های مورد استفاده را بررسی کنید.

2. اندازه و فیت بودن

-انتخاب اندازه مناسب: استفاده از کاندوم با اندازه نامناسب می‌تواند ریسک پارگی یا لیز خوردن را افزایش دهد. اکثر کاندوم‌ها در اندازه‌های مختلفی عرضه می‌شوند.

3. ویژگی‌های اضافی

-روان‌کننده: انتخاب کاندوم‌هایی که دارای روان‌کننده هستند یا استفاده از روان‌کننده‌های مناسب برای کاهش اصطکاک و جلوگیری از پارگی. -ویژگی‌های تحریک‌کننده: اگر به دنبال تجربه لذت بیشتر هستید، می‌توانید کاندوم‌هایی با ویژگی‌های تحریک‌کننده مانند برجستگی‌ها، خارها، یا ویژگی‌های حرارتی انتخاب کنید.

استفاده از کاندوم

1. بررسی تاریخ انقضا و بسته‌بندی:

-تاریخ انقضا: همیشه قبل از استفاده، تاریخ انقضای کاندوم را بررسی کنید. -بسته‌بندی سالم: اطمینان حاصل کنید که بسته‌بندی کاندوم سالم و دست‌نخورده باشد.

2. باز کردن بسته با احتیاط

-اجتناب از استفاده از ناخن یا دندان: برای باز کردن بسته، از کشیدن یا پاره کردن با ناخن، دندان یا اشیاء تیز خودداری کنید تا از آسیب رساندن به کاندوم جلوگیری شود.

3. روش صحیح استفاده

-دنبال کردن دستورالعمل‌ها: مطمئن شوید که با روش صحیح قرار دادن کاندوم بر روی آلت تناسلی آشنایی دارید. -استفاده از روان‌کننده مناسب: برای کاهش اصطکاک و جلوگیری از پارگی، می‌توانید از روان‌کننده‌های مبتنی بر آب یا سیلیکون استفاده کنید.

4. پس از استفاده

-دور ریختن صحیح: کاندوم استفاده شده باید به درستی دور ریخته شود، نه در توالت بلکه در سطل زباله. -استفاده یکبار مصرف: کاندوم‌ها تنها برای یک بار استفاده طراحی شده‌اند و نباید دوباره استفاده شوند. انتخاب دقیق کاندوم و استفاده صحیح از آن می‌تواند به حداکثر رساندن اثربخشی در پیشگیری از بارداری و بیماری‌های مقاربتی کمک کند. آگاهی از نکات کلیدی و دقت در انتخاب و استفاده از کاندوم می‌تواند تجربه‌ای ایمن و لذت‌بخش را برای هر دو طرف فراهم آورد.

اهمیت آموزش و افزایش آگاهی

اهمیت آموزش و افزایش آگاهی

آموزش و افزایش آگاهی در مورد استفاده از کاندوم از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا این موضوع نه تنها به بهبود سلامت جنسی فردی و جمعی کمک می‌کند، بلکه در پیشگیری از بارداری‌های ناخواسته و کاهش انتقال بیماری‌های مقاربتی نیز نقش حیاتی ایفا می‌کند. در ادامه، به بررسی جزئیات و اهمیت آموزش و افزایش آگاهی در این زمینه می‌پردازیم:

اهمیت آموزش صحیح:

1. کاهش نرخ بارداری‌های ناخواسته:

-آموزش جامع: فراهم کردن اطلاعات دقیق و عملی درباره چگونگی استفاده صحیح از کاندوم‌ها به افراد کمک می‌کند تا از بارداری‌های ناخواسته جلوگیری کنند. -بلوغ جنسی: آموزش‌های به موقع و سن‌مندانه می‌تواند به نوجوانان و جوانان کمک کند تا تصمیمات آگاهانه‌تری درباره روابط جنسی خود بگیرند.

2. پیشگیری از بیماری‌های مقاربتی:

-آگاهی از ریسک‌ها: افزایش آگاهی درباره چگونگی انتقال بیماری‌های مقاربتی و نقش کاندوم‌ها در کاهش این ریسک‌ها. -ترویج روابط ایمن: تشویق به برقراری روابط جنسی ایمن و مسئولانه از طریق استفاده مداوم از کاندوم.

3. شکستن تابوها و میت‌ها:

-مقابله با اطلاعات غلط: آموزش صحیح و مبتنی بر شواهد علمی می‌تواند به مقابله با باورهای غلط و تابوهای اجتماعی موجود درباره استفاده از کاندوم کمک کند. -گفتگوی باز: ایجاد فضایی برای گفتگوی باز درباره مسائل جنسی و اهمیت سلامت جنسی.

استراتژی‌های آموزشی مؤثر

1. برنامه‌های آموزشی مدارس:

-آموزش جنسی جامع: ارائه آموزش‌های جنسی جامع در مدارس که شامل اطلاعات درباره پیشگیری از بارداری و بیماری‌های مقاربتی است.

2. کمپین‌های عمومی و رسانه‌ای:

-استفاده از رسانه‌ها: بهره‌گیری از رسانه‌های اجتماعی و سنتی برای ارتقاء آگاهی عمومی درباره مزایای استفاده از کاندوم و روش‌های صحیح استفاده. -کمپین‌های آگاهی‌بخشی: اجرای کمپین‌های آگاهی‌بخشی متمرکز بر اهمیت سلامت جنسی و استفاده از کاندوم.

3. دسترسی به منابع آموزشی

-فراهم آوری منابع: ارائه دسترسی آسان به منابع آموزشی، از جمله وب‌سایت‌ها، بروشورها و ورکشاپ‌های آموزشی. -آموزش مهارت‌های عملی: برگزاری کارگاه‌هایی برای آموزش مهارت‌های عملی مرتبط با استفاده صحیح از کاندوم. آموزش و افزایش آگاهی در مورد استفاده از کاندوم یک اقدام حیاتی برای ارتقاء سلامت جنسی و پیشگیری از بارداری‌های ناخواسته و بیماری‌های مقاربتی است. استراتژی‌های آموزشی مؤثر و گسترده می‌توانند در شکل‌گیری نگرش‌ها و رفتارهای سالم جنسی نقش بسزایی داشته باشند و به ساخت جوامعی ایمن‌تر و آگاه‌تر کمک کنند.

ترویج استفاده از کاندوم در روابط

ترویج استفاده از کاندوم در روابط

ترویج استفاده از کاندوم در روابط جنسی یکی از مهم‌ترین اقدامات برای حفظ سلامت جنسی و پیشگیری از پیامدهای ناخواسته‌ای مانند بارداری‌های ناخواسته و انتقال بیماری‌های مقاربتی است. در ادامه به توضیحاتی در مورد راه‌های ترویج این رویکرد مسئولانه پرداخته می‌شود:

افزایش آگاهی و آموزش:

– برگزاری کارگاه‌های آموزشی: اجرای برنامه‌های آموزشی در مدارس، دانشگاه‌ها، و مراکز جامعه برای آموزش درباره اهمیت استفاده از کاندوم. – منابع آنلاین: توسعه منابع آنلاین قابل دسترسی برای ارائه اطلاعات دقیق و قابل اعتماد در مورد استفاده از کاندوم و سلامت جنسی.

ارتقاء دسترسی:

– کاهش هزینه و افزایش دسترسی: اطمینان از دسترسی آسان و مقرون به صرفه به کاندوم‌ها در داروخانه‌ها، فروشگاه‌ها و از طریق دستگاه‌های فروش. – توزیع رایگان کاندوم: ارائه کاندوم به صورت رایگان در مراکز بهداشتی، دانشگاه‌ها، و سایر اماکن عمومی.

ترویج فرهنگ مسئولیت‌پذیری:

– گفتگو در روابط: تشویق به گفتگوهای باز و صادقانه در میان زوج‌ها در مورد استفاده از کاندوم و اهمیت آن برای سلامت جنسی. – کمپین‌های آگاهی‌بخشی: اجرای کمپین‌های رسانه‌ای برای ترویج اهمیت استفاده از کاندوم به عنوان یک رفتار مسئولانه.

شکستن تابوها:

– مقابله با باورهای منفی: کار برای شکستن تابوها و باورهای منفی موجود در جامعه درباره استفاده از کاندوم از طریق آموزش و اطلاع‌رسانی. – داستان‌های موفقیت: به اشتراک گذاری داستان‌های موفقیت‌آمیز از افرادی که با استفاده مسئولانه از کاندوم توانسته‌اند سلامت جنسی خود را حفظ کنند.

استفاده از تکنولوژی و نوآوری:

– برنامه‌های موبایل و وب‌سایت‌ها: توسعه برنامه‌های موبایلی و وب‌سایت‌هایی که اطلاعات مربوط به سلامت جنسی و استفاده از کاندوم را ارائه می‌دهند. – کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی: استفاده از قدرت شبکه‌های اجتماعی برای افزایش آگاهی و تغییر نگرش‌ها در مورد استفاده از کاندوم. ترویج استفاده از کاندوم نیازمند یک تلاش جامع است که شامل آموزش، افزایش دسترسی، ترویج مسئولیت‌پذیری، شکستن تابوها، و استفاده از تکنولوژی برای رسیدن به اهداف می‌شود. از طریق این رویکردها، می‌توان به ارتقاء سلامت جنسی در جامعه کمک کرده و به افراد امکان داد تا از روابط جنسی ایمن و سالم برخوردار شوند.

پیشگیری از بیماری‌های مقاربتی

پیشگیری از بیماری‌های مقاربتی (STIs) اهمیت ویژه‌ای در حفظ سلامت جنسی افراد دارد. رویکردهای مختلفی برای پیشگیری از این بیماری‌ها وجود دارد که شامل آموزش، رفتار مسئولانه، و استفاده از روش‌های محافظتی مانند کاندوم می‌شود. در ادامه به توضیح دقیق‌تر این رویکردها می‌پردازیم:

آموزش و افزایش آگاهی:

– آموزش جنسی جامع: ارائه آموزش‌های جنسی جامع در مدارس و دانشگاه‌ها که شامل اطلاعات درباره بیماری‌های مقاربتی، روش‌های پیشگیری، و اهمیت ارتباطات سالم جنسی باشد. – کمپین‌های آگاهی‌بخشی: اجرای کمپین‌های عمومی برای افزایش آگاهی در مورد راه‌های انتقال بیماری‌های مقاربتی و اهمیت پیشگیری.

رفتار مسئولانه جنسی:

– تاکید بر اهمیت ارتباط صادقانه: تشویق افراد به داشتن گفتگوهای صادقانه با شریک‌های جنسی خود در مورد سابقه جنسی و سلامت جنسی. – کاهش شرکای جنسی: کاهش تعداد شرکای جنسی به عنوان یک روش مؤثر برای کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مقاربتی. – تست منظم: انجام تست‌های منظم برای شناسایی و درمان به موقع بیماری‌های مقاربتی قبل از انتقال به دیگران.

استفاده از روش‌های محافظتی:

– کاندوم: استفاده از کاندوم به عنوان یکی از مؤثرترین روش‌ها برای پیشگیری از انتقال بیماری‌های مقاربتی. – واکسیناسیون: واکسیناسیون برای بیماری‌های قابل پیشگیری از طریق واکسن، مانند ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) و هپاتیت B.

رویکردهای درمانی:

– شناسایی و درمان زودهنگام: اهمیت تشخیص و درمان سریع بیماری‌های مقاربتی برای جلوگیری از پیشرفت بیماری و کاهش خطر انتقال به دیگران. – مشاوره و حمایت: ارائه مشاوره و حمایت به افراد مبتلا به بیماری‌های مقاربتی برای کمک به مدیریت شرایط و پیشگیری از انتقال بیماری. پیشگیری از بیماری‌های مقاربتی نیازمند یک تلاش جامع و چندوجهی است که شامل آموزش، تشویق به رفتارهای مسئولانه جنسی، استفاده از روش‌های محافظتی مانند کاندوم، و دریافت واکسیناسیون‌های مرتبط می‌شود. از طریق این رویکردها، می‌توان به کاهش انتقال بیماری‌های مقاربتی و ارتقاء سلامت جنسی در جامعه کمک کرد.

جمع بندی

در نهایت، ارتقاء سلامت جنسی نیازمند یک تلاش جمعی است که شامل آموزش، ترویج فرهنگ مسئولیت‌پذیری، و دسترسی آسان به وسایل پیشگیری مانند کاندوم می‌شود. از طریق این رویکردها، جوامع می‌توانند به سمت سلامت جنسی پایدار و افزایش کیفیت زندگی حرکت کنند.


[ بازدید : 41 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ شنبه 22 ارديبهشت 1403 ] [ 13:49 ] [ باربد ]

[ ]

سردرد تنشی چیست ؟ 9 درمان خانگی

سردرد تنشی چیست ؟ 9 درمان خانگی

سردرد تنشی (Tension Headache) چیست؟

سردرد تنشی (Tension Headache) نوعی سردرد رایج است که به نور، تهوع و استفراغ حساس نیست. این سردردها دردی ثابت و متقارن در سر دارند. سردردهای تنشی ممکن است مزمن یا گاه به گاه باشند. این سردردها بسیار آزاردهنده و خسته‌کننده هستند. در این مقاله کوتاه، علل سردرد تنشی را به طور خلاصه می‌گوییم. همچنین راه‌های خانگی و سریع برای کم کردن درد را به شما معرفی می‌کنیم. در آخر، می‌گوییم که چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید. با ما همراه باشید تا بتوانید سردردهای تنشی را برطرف کنید. این مطلب جنبه آموزشی و اطلاع رسانی دارد، در صورت مشکل به دکتر مغز و اعصاب مراجعه کنید.

سردرد از نوع تنشی در کدام دسته طبقه بندی می­شود؟

سردرد از نوع تنشی در کدام دسته طبقه بندی می­شود؟

سردرد تنشی احساسی است که مثل یک باند فشار دهنده دور سر باشد. علائم سردرد تنشی در اکثر افراد مشابه هستند. نشانه‌های بدنی شامل موارد زیر می‌شود:

 • سردرد به تدریج شروع می‌شود.
 • درد در هر دو سمت سر احساس می‌شود.
 • سردردهای تنشی درد زیاد و طولانی مدت دارند.
 • درد قسمت‌های پشت سر و گردن را نیز شامل می‌شود.
 • این درد معمولا خفیف و متوسط است و شدید نیست.

برای تشخیص دقیق سردردهای تنشی با پزشک متخصص مغز و اعصاب مشاوره کنید؛ چون این سردردها مثل سایر مشکلات جسمی و بیماری‌ها است.

افسردگی و سردرد تنشی

. سردرد تنشی ممکن است با افسردگی همراه باشد. این نوع سردرد از افسردگی ناشی می‌شود و سردرد تنشی ثانویه نام دارد. سردرد تنشی و عصبی با استرس، اضطراب و احساسات منفی مرتبط هستند. بسیاری از بیمارانی که سردردهای تنشی (tension_type headaches) دارند، افسردگی و اضطراب بیشتری نسبت به سایرین دارند. براساس تحقیقاتی که در کره‌جنوبی انجام شده، این بیماران نسبت به کسانی که سردرد تنشی (TTH) ندارند، افسردگی و اضطراب بیشتری دارند. می‌توان گفت سردرد تنشی مزمن یکی از علائم افسردگی است. پزشک متخصص مغز و اعصاب می‌تواند داروهای ضدافسردگی برای شما تجویز کند. داروهای SSRI برای درمان سردردهای تنشی مفید هستند. این داروها باعث می‌شوند که هورمون سروتونین در مغز تعادل بیابد. هورمون سروتونین کمک می‌کند که با استرس مقابله کنید.

جلوگیری از سردرد تنشی بهتر از درمان است

جلوگیری از سردرد تنشی بهتر از درمان است

سردرد تنشی باعث می‌شود که درد در دیگر بخش‌های بدن بیشتر حس شود. به این معنی که تحمل درد در دیگر نقاط بدن کمتر می‌شود.. سردرد تنشی همچنین دارای ریشه ژنتیکی یا موروثی است. سردرد تنشی به دلیل تحریکات محیطی و شرایط مختلف ایجاد می‌شود. سیاتیک چیست ؟ علائم و روش های درمان آنبیشتر بخوانید:سیاتیک چیست؟ علائم و روش های درمان آن

برخی از این عوامل سردرد تنشی عبارتند از:

 • استرس
 • نوشیدنی‌های الکلی
 • خستگی
 • خشکی چشم‌ها
 • فشار به چشم‌ها
 • مصرف دخانیات
 • سرماخوردگی یا آنفولانزای ویروسی
 • میگرن
 • عفونت سینوس‌ها
 • کافئین زیاد یا اعتیاد به کافئین
 • استرس روانی
 • کم‌آبی بدن و کمبود مایعات
 • خواب ناکافی
 • رها کردن وعده غذایی
 • وضعیت بدنی نامناسب

درمان خانگی سردرد تنشی

اگر سردرد تنشی دارید، بهتر است به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کنید. ولی برای کمک به خودتان، می‌توانید این کارها را انجام دهید. این کارها همه سردردهای تنشی را از بین نمی‌برند، ولی می‌توانند تعداد آن‌ها را کم کنند:

 1. هر روز در یک زمان مشخص بخوابید و بیدار شوید
 2. هر روز حداقل نیم ساعت ورزش کنید تا سردرد تنشی را کاهش دهید
 3. سه وعده غذای اصلی را در روز بخورید و هیچ کدام را، مخصوصا صبحانه، از قلم نیندازید
 4. از چیزهایی که سردرد تنشی را بدتر می‌کنند دوری کنید؛ مثل غذاهای چرب و سنگین یا خواب کم
 5. استراحت کنید و در جایی ساکت و تیره بخوابید مدیریت استرس (با یوگا، ماساژ یا مدیتیشن)
 6. پد سرد یا گرم را روی سرتان بگذارید و ۵ تا ۱۰ دقیقه نگه دارید
 7. با آب گرم دوش بگیرید تا عضلاتتان را شل کنید و بدنتان را آرام بخشید
 8. از نگاه کردن زیاد به صفحه نمایش خودداری کنید تا چشم‌هاتان را محافظت کنید
 9. وقتی می‌نشینید یا خم می‌شوید، بدنتان را در وضعیت صحیح قرار دهید

درمان سردرد تنشی در طب سنتی

درمان سردرد تنشی در طب سنتی

نکته اول: چای، قهوه، نسکافه و نوشابه می‌توانند باعث اعتیاد شوند. این نوشیدنی‌های کافئین دار باعث افزایش سردرد تنشی می‌شوند. نکته دوم: به جای نوشیدنی‌های کافئین دار، نوشیدنی‌های گیاهی را امتحان کنید. این کار هم برای رفع سردرد و هم برای درمان مشکلات دیگر مفید است. چند نوشیدنی گیاهی که آماده کردنشان زمان کمی می‌برد.

 • چای بابونه که برای سردرد تنشی خوب است
 • چای دارچین که برای سردرد تنشی مفید است
 • چای سبز که برای سردرد تنشی سودمند است
 • چای زنجبیل که برای سردرد تنشی موثر است
 • چای ماسالا که برای سردرد تنشی کارآمد است

تسکین فوری درد تنشی؛ استفاده از مسکن

اگر سردرد تنشی دارید، می‌توانید از مسکن‌های استامینوفن، ایبوپروفن و آسپیرین استفاده کنید. این داروها بدون نیاز به نسخه پزشک در داروخانه‌ها موجود هستند. ولی مسکن‌ها را زیاد مصرف نکنید. چون ممکن است باعث اعتیاد شوند. اینطوری اگر دوباره سردرد تنشی داشته باشید، مسکن‌ها کار نکنند یا حتی سردرد را بیشتر کنند. پس بدون مسکن‌ها هم بتوانید سردرد تنشی را کنترل کنید. اگر می‌خواهید به پزشک مغز و اعصاب بروید، می‌توانید با بهترین پزشک منطقه‌تان وقت بگیرید. گاهی سردردهای تنشی خیلی شدید می‌شوند که مسکن‌ها جواب نمی‌دهند؛ در این مواقع پزشک متخصص بر اساس تشخیص صحیح داروهای دیگری به شما می‌دهد، مثل این داروها:

 • ضدافسردگی های سه حلقه‌ای
 • بتا بلاکرها
 • سدیوم دیوال پرواکس
 • ایندومتاسین
 • کتورولاک، یک نوع مسکن
 • ناپروکسن

اگر این داروها هم کافی نباشند، قرص برای سردرد تنشی متفاوت از مسکن‌ها می‌شود. در این حالت پزشک آرامبخش عضلانی به شما می‌دهد. این آرامبخش‌ها باعث می‌شوند که ماهیچه‌های سر و گردن شما اسپاسم نگیرند.

سوالات رایج در حوزه­ی سردرد تنشی

 • ایا افراد دارای سردرد تنشی را خطری تهدید می­کند؟ اگر سردرد تنشی همیشگی شود و با دارو دارو و تغییر روش زندگی خوب نشود، نشانه یک بیماری شدید است.
 • سردرد تنشی تا چه زمانی طول می کشد؟ سردرد تنشی از نیم ساعت تا چند روز پشت سر هم می‌تواند ادامه داشته باشد. ممکن است درد قطع شود و دوباره شروع شود.
 • سردرد تنشی چیست و چه ویژگی های دارد؟ سردرد تنشی در هر دو طرف سر، گردن و پشت سر شما را درد می‌کند. این دردها معمولا به خاطر تنش، استرس و محیط پیرامون شما هستند.

[ بازدید : 58 ] [ امتیاز : 2 ] [ نظر شما :
]

[ دوشنبه 17 ارديبهشت 1403 ] [ 20:48 ] [ باربد ]

[ ]

آهنگ جدید امیر عباس گلاب به نام «دوست دارمو عاشقت شدم نایی ندارم»

متن آهنگ امیر عباس گلاب دوست دارمو عاشقت شدم نایی ندارم

ﻣﻦ ﺻﺪای ﺧﻨﺪه ﻫﺎی از ﺗﻪ دل ﺗﻮام


ﻣﻦ ﺗﻮ ﺷﺎدی و ﺗﻮ ﻏﻢ ﻫﺮ ﻟﺤﻈﻪ ﻫﺮﺟﺎ ﺑﺎ ﺗﻮام


ﻣﻦ ﺻﺪای ﻛﻮه و درﻳﺎ و زﻣﻴﻦ و آﺳﻤﻮن


ﻣﻦ ﺧﻮد راز رﺳﻴﺪن ﺑﻪ ﺧﻮد ﺧﻮد ﺗﻮام


ﺣﺎﻟﺘﻮ ﻋﻮض ﻛﻨﻮ اﻳﻦ ﺑﺎر ﺗﻮ ﺑﻪ دﻧﻴﺎ ﺑﺨﻨﺪMusicdel | موزیکدل


ﭼﺸﻤﺎﺗﻮ رو ﻫﺮﭼﻰ ﻛﻪ ﺣﺎﻟﺘﻮ ﻣﻴﮕﻴﺮه ﺑﺒﻨﺪ


رﻗﺺ ﺑﺎد و ﻛﻮه و درﻳﺎ و درﺧﺘﺎرو ﺑﺒﻴﻦ


ﺟﺎده ی ﺑﻰ اﻧﺘﻬﺎی ﻣﻮج درﻳﺎی ﺑﺒﻴﻦ


ﻣﻴﺪوﻧﻢ ﺧﺴﺘﻪ ﺷﺪی ﺑﺲ ﻛﻪ زدی ﺑﻪ ﻫﺮ دری


ﺧﻮﺷﺤﺎﻟﻴﺎی ﻛﻮﭼﻴﻜﺘﻮ ﻧﮕﻴﺮی ﺳﺮ ﺳﺮی


ﺗﻮ ﺧﻮدت واﺳﻪ ﺧﻮدت از ﻫﻤﻪ دﻧﻴﺎ ﺑﻬﺘﺮی


ﻣﻦ ﻋﻮض ﻣﻴﻜﻨﻢ ﺣﺎﻟﺘﻮ ﺑﺎ رﻳﺘﻢ ﺑﻨﺪری


” دوﺳﺖ دارﻣﻮ ﻋﺎﺷﻘﺖ ﺷﺪم ﻧﺎﻳﻰ ﻧﺪارم


وﻟﻰ وﻗﺘﻰ ﻣﻴﺎی ﻣﻴﺒﻴﻨﻰ ﻣﻮ ﺣﺎﻟﻰ ﻧﺪاروم


ﻳﻪ روز ﻣﻴﺮﺳﻪ ﻛﻪ ﻗﻠﺐ ﺗﻮ از رﻳﺸﻪ ﺟﺪا ﺷﺪ


وﻟﻰ دﻳﺮه ﻋﺰﻳﺰ دﻳﺮه ﻋﺰﻳﺰ ﺑﻴﺎ ﺑﺎ ﺻﻔﺎ ﺷﻮ


رو ﺗﺨﺘﻰ دم ﺑﺨﺘﻰ وﻟﻰ ﻫﺮ ﺣﺎﻟﻰ ﻛﻪ ﻫﺴﺘﻰ


ﺑﻴﺎ ﻣﺎ ﺑﺮﻗﺺ ﺑﺎ ﻣﺎ ﺑﺨﻮن ﺑﺎ ﻣﺎ رﻫﺎ ﺷﻮ ”


وﻗﺘﻰ ﺟﻮوﻧﻴﺖ ﺑﮕﺬره ﻛﻴﻒ ﻧﻜﻨﻰ ﺗﻮ ﺑﺎﺧﺘﻰ


وﻗﺘﻰ ﻳﻪ ﻟﺒﺨﻨﺪ ﻧﺰﻧﻰ از ﺧﻮاب ﭘﺎﺷﻰ ﺗﻮ ﺑﺎﺧﺘﻰ


وﻗﺘﻰ ﺑﺎﻟﺎ ﭘﺎﻳﻴﻦ زﻧﺪﮔﻰ ﺑﺮات ﻋﻮض ﺷﺪ


اﮔﻪ زﻣﻴﻦ ﺧﻮردی و زود ﭘﺎ ﻧﺸﺪی ﺗﻮ ﺑﺎﺧﺘﻰ


ﺑﺎﻳﺪ ﺑﺘﻮﻧﻰ ﺗﻮ دﻟﺖ ﺧﻴﻠﻴﺎرو ﺑﺒﺨﺸﻰ


ﺑﺬار ﺑﮕﻦ دﻳﻮوﻧﻪ ای ﺑﺎﻳﺪ دﻳﻮوﻧﻪ ﺗﺮ ﺷﻰ


ﺗﻮ ﻣﺜﻞ ﻳﻪ ﺳﺘﺎره ی دﻧﺒﺎل دار ﻣﻴﻤﻮﻧﻰ


ﻫﺮ ﮔﻮﺷﻪ ای از آﺳﻤﻮن ﻛﻪ ﺑﺎﺷﻰ ﻣﻴﺪرﺧﺸﻰ


ﻣﻴﺪوﻧﻢ ﺧﺴﺘﻪ ﺷﺪی ﺑﺲ ﻛﻪ زدی ﺑﻪ ﻫﺮ دری


ﺧﻮﺷﺤﺎﻟﻴﺎی ﻛﻮﭼﻴﻜﺘﻮ ﻧﮕﻴﺮی ﺳﺮ ﺳﺮی


ﺗﻮ ﺧﻮدت واﺳﻪ ﺧﻮدت از ﻫﻤﻪ دﻧﻴﺎ ﺑﻬﺘﺮی


ﻣﻦ ﻋﻮض ﻣﻴﻜﻨﻢ ﺣﺎﻟﺘﻮ ﺑﺎ رﻳﺘﻢ ﺑﻨﺪری


” ( ﺑﺎﻧﻮ ﺟﺎن ) ﻓﺮﻓﺮی ﻣﻮی ﻏﺰل ﺳﺎزِ ﻣﻨﻰ


( ﺑﺎﻧﻮ ﺟﺎن ) ﻋﺸﻖ ﺧﺎﻣﻮﺷِ ﻏﺰل ﻫﺎی ﻣﻨﻰ


( ﺑﺎﻧﻮ ﺟﺎن ) ﺗﻮ از اﻳﻦ ﺣﺎل دﻟﻢ ﺑﻰ ﺧﺒﺮی


( ﺑﺎﻧﻮ ﺟﺎن ) ﺟﺰ دل ﻣﻦ ﺑﻪ ﻛﺴﻰ دل ﻧﺪﻫﻰ


ﺑﺎﻧﻮ ﺟﺎن ﺑﺎﻧﻮ ﺟﺎن ﺑﺎﻧﻮ ﺟﺎن “

https://musicdel.ir/single-tracks/318203/


[ بازدید : 10976 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

[ دوشنبه 20 فروردين 1403 ] [ 10:17 ] [ باربد ]

[ ]

ساخت وبلاگ تالار تجهیزات نمازخانه متن مقاله دل نوشته تحقیق چیستان مجله مثبت زندگی سبد پلاستیکی خرید وسایل شهربازی موتورسازی سیار تولید کننده دیگ بخار تجهیزات آشپزخانه صنعتی پارچه برزنت اسپیس مجله زندگی بهتر تعمیر ماشین شارژی نوار خطر خرید نایلون حبابدار نایلون حبابدار خرید استند فلزی خرید نظم دهنده لباس انجام پروژه متلب خرید بک لینک خرید آنتی ویروس
بستن تبلیغات [X]