شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

مجله خبری باربد

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

آهنگ جدید هوروش بند به نام «از یه جایی به بعد عشق همه جونت میشه»

متن آهنگ هوروش بند از یه جایی به بعد عشق همه جونت میشه

ﻫﻰ ﺑﮕﻮ ﻗﻴﻤﺖ ﭼﺸﺎﺗﻮ ﺑﺒﻴﻨﻢ ﭼﻨﺪه؟Musicdel | موزیکدل


ﻫﻰ ﺑﺬار ﺧﻨﺪه ﺑﺸﻴﻨﻪ رو ﻟﺒﺎی ﭼﻮن ﻗﻨﺪت


ﻫﺮ ﭼﻰ ﻣﻴﮕﻢ ﻧﻪ ﻧﻴﺎر


ﺗﻮ ﻣﻨﻮ ﺗﻨﻬﺎم ﻧﺬارMusicdel | موزیکدل


ﻫﺮﻛﻰ ﻣﻴﺨﻮاد ﺑﺮه، ﺑﺮه


ﺗﻮ ﭼﺶ ازم ﺑﺮﻧﺪار


ﺑﻴﺎ ﺑﻴﺎ ﺗﻮرو ﺟﻮن ﻣﻦ


دﻟﺒﺮﻛﻢ درﻣﻮن ﻣﻦ


ﺑﻴﺎ ﻛﻪ ﺧﻮدم ﻣﻴﺨﺮم ﺣﺎل ﺗﻮ رو ﻫﻤﻪ ﺟﻮره ﻣﻦ


ﻫﻤﻴﻨﺠﺎ ﺗﻮی دﺳﺘﺎم واﺳﺖ ﺧﻮﻧﻪ ﻣﻴﺴﺎزم


ﺑﻪ اﻳﻦ ﺳﺎدﮔﻴﺎ ﻛﻪ ﺗﻮ رو ﻣﻦ ﻧﻤﻴﺒﺎزم


ﭼﺠﻮر ﻣﻴﺸﻪ ﻛﻪ اﻧﻘﺪر ﺗﻮرو ﺑﺨﻮاد ﻳﻪ آدم


ﻫﻤﻴﻨﺠﺎ ﺗﻮی دﺳﺘﺎم واﺳﺖ ﺧﻮﻧﻪ ﻣﻴﺴﺎزم


ﺑﻪ اﻳﻦ ﺳﺎدﮔﻴﺎ ﻛﻪ ﺗﻮ رو ﻣﻦ ﻧﻤﻴﺒﺎزم


ﭼﺠﻮر ﻣﻴﺸﻪ ﻛﻪ اﻧﻘﺪر ﺗﻮرو ﺑﺨﻮاد ﻳﻪ آدم


از ﻳﻪ ﺟﺎﻳﻰ ﺑﻪ ﺑﻌﺪ ﻋﺸﻖ ﻫﻤﻪ ﺟﻮﻧﺖ ﻣﻴﺸﻪ ﻋﺸﻖ


درﻣﻮﻧﺖ ﻣﻴﺸﻪ ﻋﺸﻖ


ﻣﻬﻤﻮﻧﺖ ﻣﻴﺸﻬ.


ﺑﻮﺳﻪ ﻣﻴﺰﻧﻪ ﻗﻠﺒﺘﻮ ﻋﺸﻖ ﺗﻨﻬﺎت ﻧﻤﻴﺬاره


ﻳﻪ دﻓﻌﻪ ﺑﺪ ﻣﻴﺸﻪ ﺣﺎﻟﺖ


ﻣﻴﺸﻪ ﺧﻮاب و ﺧﻴﺎﻟﺖ


ﻫﻤﻴﻨﺠﺎ ﺗﻮی دﺳﺘﺎم واﺳﺖ ﺧﻮﻧﻪ ﻣﻴﺴﺎزم


ﺑﻪ اﻳﻦ ﺳﺎدﮔﻴﺎ ﻛﻪ ﺗﻮ رو ﻣﻦ ﻧﻤﻴﺒﺎزم


ﭼﺠﻮر ﻣﻴﺸﻪ ﻛﻪ اﻧﻘﺪر ﺗﻮرو ﺑﺨﻮاد ﻳﻪ آدم


ﻫﻤﻴﻨﺠﺎ ﺗﻮی دﺳﺘﺎم واﺳﺖ ﺧﻮﻧﻪ ﻣﻴﺴﺎزم


ﺑﻪ اﻳﻦ ﺳﺎدﮔﻴﺎ ﻛﻪ ﺗﻮ رو ﻣﻦ ﻧﻤﻴﺒﺎزم


ﭼﺠﻮر ﻣﻴﺸﻪ ﻛﻪ اﻧﻘﺪر ﺗﻮرو ﺑﺨﻮاد ﻳﻪ آدم


آهنگ جدید هوروش بند به نام «از یه جایی به بعد عشق همه جونت میشه»


کراتینه مو صفر تا صد


ممکن است بسیاری از شما موهای مجعد و مجعد داشته باشید، اما گاهی حتی با استفاده از قوی ترین نرم کننده و استفاده از اتوی صاف برای صاف کردن و رفع موخوره، موها آنطور که باید صاف و صاف نمی شوند. انتظار

یا استفاده مکرر از رنگ مو و دکلره کننده می تواند باعث سوختن و خشک شدن موهای شما شود و موهای شما را برای مدت طولانی براق و زیبا به نظر ببرد. اگر راهی برای بازگرداندن طراوت و زیبایی اصیل موهای خود به جز استفاده از راه حل های موقت و کوتاه مدت پیدا نمی کنید، این مقاله آموزشگاه و آکادمی خانه عروس برای شماست.

کراتینه مو چیست؟

خوشبختانه این روزها یک راه حل بسیار کاربردی و طولانی مدت برای این مشکل وجود دارد: کراتینه کردن مو. اگرچه کراتینه کردن یک راه حل دائمی نیست، اما تاثیر مشابهی بر شادابی و حالت موهای شما در دراز مدت دارد که از ریشه رشد می کند. حتی پس از برداشتن ریشه‌های مو، می‌توان آن‌ها را با مواد کراتینه با هزینه کم دوباره ریشه‌کاری کرد و در نتیجه موهایی صاف، یکدست و مرتب می‌شوند.

در داستان دیگری، اگر تا به حال رویای داشتن موهای صاف و ابریشمی را در سر می پرورانید و فکر می کردید که رسیدن به آن غیرممکن است. امروزه خوشبختانه به لطف پیشرفت تکنولوژی و ابداع روش هایی مانند کراتینه مو، برآوردن این خواسته کار سختی نیست. اما کراتینه مو چیست و چگونه است؟ برای پاسخ به این سوال، بهتر است ابتدا با ماهیت طبیعی کراتین و عملکرد بیولوژیکی آن آشنا شوید:

کراتینه مو چیست؟

کراتین یکی از مهم ترین پروتئین هایی است که در مو، ناخن، دندان و پوست یافت می شود و حدود 70 درصد از ساختار آنها را تشکیل می دهد. این پروتئین ظاهر این اندام ها و ظاهر آنها را مشخص می کند و در حفظ سلامت مو و ناخن بسیار موثر است. استفاده مداوم از نرم کننده های حرارتی مانند اتو، سشوار و سشوار و یا استفاده غیر اصولی از رنگ و دکلره بر روی مو و سایر دلایل محیطی مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید و آلودگی های محیطی باعث آسیب و از بین رفتن ساختار کراتینه مو می شود. مو مو در نهایت به ظاهر طبیعی و سالم آنها آسیب می رساند.

فرآیند تشکیل کراتینه مو چگونه است؟

کراتینه مو در واقع استفاده از مواد شیمیایی برای بازگرداندن ساختار کراتینه مو است که یک روش نیمه دائمی برای صاف و صاف کردن موها است و باعث براق و شادابی مو می شود. همچنین لازم است بدانید که کراتینه کردن مو با مواد شیمیایی ماندگاری موقت اما طولانی مدت 2 تا 3 ماه دارد و پس از آن باید دوباره پر و تجدید شود.

فواید کراتینه کردن مو

کراتینه مو یک لایه محافظ روی ساقه مو در برابر عوامل آسیب رسان خارجی ایجاد می کند و ساقه مو را در برابر شکنندگی و مقاومت در برابر استفاده از ابزارهای حالت دهنده حرارتی یا عوامل محیطی مانند نور خورشید و آلودگی محافظت می کند.

ناهمواری های شکل ساقه و کوتیکول مو را جبران می کند، ساختار و فرم مو را بهبود می بخشد و ضخامت موهای نازک و آسیب دیده را افزایش می دهد.

درخشندگی و درخشندگی خاصی به موهای شما می بخشد که نیمه دائمی و ماندگار است و نیازی به تجدید و ترمیم روزانه نخواهد داشت.

موخوره را کاملا از بین می برد و آن را قابل کنترل تر می کند.

عوارض جانبی کراتینه مو

از آنجایی که فرآیند کراتینه مو کاملاً یک فرآیند شیمیایی است، عوارض جانبی کراتینه مو دور از ذهن نیست و از این رو باید مراقب سلامتی خود باشید.

مواد شیمیایی موجود در کراتینه مو مانند فرمالدئید بسیار مضر و خطرناک هستند و به عنوان عامل سرطان در نظر گرفته می شوند، بنابراین در استفاده از کراتینه مو مراقب باشید.

کراتینه کردن مو همانطور که قبلا گفتیم یک فرآیند نیمه دائمی محسوب می شود و نیاز به اصلاح دارد. تجدید مداوم و استفاده مکرر از مواد کراتینه علاوه بر هزینه بالای آن، باعث نازک شدن مو و ضعیف شدن ساختار کوتیکول می شود.

نتایج به دست آمده از کراتینه بسته به نوع مو در افراد مختلف متفاوت است و پس از استفاده از محصولات کراتینه ممکن است دچار حساسیت یا مشکلات پوستی شوید که در این صورت توصیه می شود با پزشک متخصص مشورت کنید.

روش های صاف کردن مو با کراتینه

در یک جست و جوی کوتاه در مورد صاف کردن مو با کراتینه می توانید روش ها و روش های مختلفی را مشاهده کنید، اما جالب است بدانید که اکثر این روش ها تبلیغاتی بوده و همراه با توضیحات و توضیحات آنها نیست.

به طور کلی کراتینه کردن مو 2 روش اصلی و رایج (کراتینه و تحریک کراتینه برزیلی) بیشتر نیست و شما می توانید بسته به نوع مو و نیاز خود یکی از آنها را انتخاب کنید و برند کراتینه مورد استفاده ممکن است متفاوت باشد یا A. برای موفقیت و نتایج بیشتر باید از ترکیبی از این روش ها استفاده کرد.

بازسازی کراتین

هدف اصلی استفاده از این روش کراتینه سازی، احیا و تقویت موهای آسیب دیده و ضعیف با حفظ فرم و حجم اولیه است. اگر موهای شما به دلیل استفاده بیش از حد از محصولات حالت دهنده داغ، ضعیف، شکننده و یا ساقه موی شما بی روح و نازک شده است، می توانید از این روش برای احیا و ترمیم آن استفاده کنید.

کراتینه بازسازی کننده برای موهای مجعد و مجعد توصیه می شود. زیرا با حفظ حجم و حالت مو، ساختار مو صاف شده و فر از بین می رود. استفاده از این روش کراتینه مو باعث حفظ حجم و طبیعی بودن موهای شما می شود، فقط ساختار کراتینه را ترمیم می کند، ساقه مو را بازیابی می کند و از شر بسیاری از موخوره خلاص می شود. این روش موهای شما را صاف و صاف می کند، اما نه کاملا صاف و صاف.

هارکراتینو برزیل

این روش کراتینه کردن مو برای افرادی که موهای آسیب دیده و خشک دارند به دلیل استفاده از دکلره و رنگ های غیرحرفه ای مو و اغلب و یا در مواردی ساقه مو کاملاً می سوزد توصیه می شود. کراتین برزیلی قویتر از بازسازی کراتینه است و علاوه بر ترمیم و ترمیم ساختار کراتینه ساقه مو، موها را صاف و براق می کند. همچنین باید به یاد داشته باشید که کراتینه برزیلی علاوه بر اینکه موهای شما را صاف و آبی می کند، حجم آن را نیز کاهش داده و حالت اولیه موهای شما را از بین می برد، بنابراین استفاده از کراتینه برزیلی برای افرادی که حجم موی کم و موهای کوتاه دارند توصیه می شود. برنگرد به هر دلیلی توصیه می شود

کراتین برزیلی همانطور که از نامش پیداست اولین بار در برزیل مورد استفاده قرار گرفت و به دلیل اثربخشی شگفت انگیز به یک ترند جهانی تبدیل شد و مورد استقبال همگان قرار گرفت و امروزه شرکت های زیادی در سراسر دنیا کراتین برزیلی تولید می کنند. کراتینه آنها این کار را به طرق مختلف انجام می دهند. نکته مهمی که در مورد ماهیت کراتین برزیلی باید بدانید این است که این ماده حاوی مقدار قابل توجهی فرمالدئید در ساختار خود است. فرمالدئید با فرمول شیمیایی شگفت انگیز خود، جذب کراتین موجود در ماده کراتینه مو را از طریق کوتیکول های مو افزایش می دهد. اما مشکل اینجاست که فرمالدئید برای سلامتی ما بسیار مضر و خطرناک است و این نیاز به کراتینه برزیلی را دو چندان می کند که توسط یک آرایشگر مجرب و با تجربه انجام شود.

کراتینه مو ژاپنی

این روش کراتینه در واقع ترکیبی از کراتینه برزیلی با کمک صاف کننده ژاپنی است که از نامش پیداست نشات گرفته از کشور ژاپن است که تاثیر زیادی در صاف کردن موها و از بین بردن پری مو دارد. ترکیب این دو روش تاثیری مضاعف در تحریک و صاف کردن موهای شما خواهد گذاشت. واضح است که با این روش کراتینه مو از آنجایی که از دو روش استفاده می شود زمان بیشتری می برد و زمان بیشتری می طلبد.

برای تقویت موهای شما به روش ژاپنی، آرایشگر ابتدا از روش کراتینه برزیلی روی موها استفاده می کند، سپس با حرارت مستقیم اتو مو روی موها ثابت می کند، سپس از صاف کننده ژاپنی روی موها و با برس مخصوص استفاده می کند. ، شروع به پخش این مواد در تمام قسمت های ساقه مو کنید.

پروسه کراتینه سازی موی ژاپنی بسته به قد و طول موهای شما بین 4 تا 5 ساعت طول می کشد و تقریباً 6 ماه طول می کشد.

کراتین در خانه

توصیه کلی ما استفاده از فرآیند کراتینه برای صاف کردن مو در سالن است. اما اگر می خواهید این کار را در خانه و خودتان انجام دهید، می توانید این کار را در خانه با کمک محصولات کراتینه خانگی انجام دهید. این محصولات معمولا حاوی شامپوها، کرم ها و مواد کراتینه مختلف برای صاف و درخشندگی مو هستند.

برای استفاده از کراتین خانگی باید دستورالعمل های روی بسته بندی محصول را به طور کامل رعایت کنید. اگرچه استفاده از محصولات مختلف خمیر مو در خانه موهای شما را نرم و قوی می کند، اما حتما به خاطر داشته باشید که محصولات حاوی خمیر ممکن است برای همه انواع مو مناسب نباشند و بهتر است قبل از استفاده از همه جوانب آن ها را بررسی کنید.

قیمت کراتینه مو

قیمت کراتینه مو به عوامل زیادی بستگی دارد. علاوه بر سبک های مختلفی که قبلا ذکر شد، یعنی روش برزیلی، روش ژاپنی و غیره، حرفه ای بودن تکنسین، موقعیت جغرافیایی آرایشگاه و استفاده از مواد اولیه با کیفیت های مختلف بر قیمت کراتینه مو تاثیر می گذارد. . یکی دیگر از موارد مهمی که بر هزینه کراتینه مو تاثیر می گذارد، طول و طول مو است. به طور کلی، موهای پر و بلند نسبت به انواع موهای نازک و متوسط ​​هزینه کراتینه بیشتری دارند.

میانگین قیمت کراتینه مو در ابتدای سال 1392 از 500 هزار تومان تا حدود 7 میلیون تن است که این مقدار برای موهای متوسط ​​و بلند بسته به ویژگی های خاص تا 10 میلیون تومان خواهد بود.


با 6 تکنیک نوشتن محتوای جادویی آشنا شوید!


حال چگونه حرفه ای و خلاقانه بنویسیم؟ از این روش های شگفت انگیز استفاده کنید:

1- ایده بگیرید، اما هرگز کپی نکنید!

ایده گرفتن از محتوای موفق قطعا بسیار مفید خواهد بود. به عنوان مثال، می توانید سه لینک اول را در گوگل بررسی کنید و از نکات مثبت آنها ایده بگیرید. اما هرگز کپی نکنید! اگر فکر می کنید با تغییر چند کلمه از یک مطلب دیگر بازنویسی کرده اید، سخت در اشتباهید. این اثر کپی محسوب می شود و به هیچ وجه بازنویسی نمی شود. پس روش کلمه به کلمه را کلا فراموش کنید و بیشتر روی ایده گرفتن و ایده پردازی تمرکز کنید.

2- ساختار جمله را تغییر دهید

دومین تکنیک بازنویسی محتوا، تغییر نحو است. در واقع شما باید هر جمله را متفاوت بیان کنید. برای درک بهتر به مثال زیر توجه کنید:

کاشت مو بهترین گزینه برای کسانی است که به دلیل شیردهی یا رژیم غذایی نامناسب موهای خود را از دست داده اند.

حالا می خواهیم همین جمله را با تغییرات ساختاری بازنویسی کنیم. پس به این صورت می نویسیم:

رژیم غذایی نامناسب یا تغذیه با شیر مادر می تواند باعث ریزش شدید و نازک شدن مو شود. حالا راه حل چیست؟ بله کاشت مو! به لطف کاشت مو، دوباره موهای زیبا و سالمی خواهید داشت و این ایده آل ترین انتخاب برای شما خواهد بود.»

3_ تمرکز بر نیازهای کاربران

نوشتن محتوای جدید در صورتی موفق خواهد بود که همیشه بر نیازهای کاربران خود تمرکز کنید. بنابراین قبل از نوشتن، همیشه مطمئن شوید که محتوای شما به تمام سوالات کاربران پاسخ می دهد و مشکلی ایجاد نمی کند. کاربران باید آن را در درجه اول قرار دهند.

4- لحن بی نظیری دارید

تکنیک دیگری که در نوشتن محتوای حرفه ای به شما کمک می کند، داشتن لحن خاص و منحصر به فرد است. به عنوان مثال، اگر رقیب شما لحن خشک و رسمی دارد، اینطور نباشید و از لحن جذاب و دوستانه تری استفاده کنید.

داشتن لحن منحصر به فرد در تولید محتوا به این معنی است که تمام متنی که ایجاد می کنید امضای شماست و هر زمان که مخاطبان شما شروع به خواندن آن کنند، بلافاصله متوجه سبک منحصر به فرد شما خواهند شد.

5- برای ترکیب برخی مطالب کمک بگیرید

هنگام بازنویسی محتوا هرگز در یک منبع توقف نکنید. زیرا هدف ایجاد محتوای کامل و مخاطب محور است که اطلاعات کامل و بی نقصی را ارائه دهد. بنابراین، طبیعتاً باید چندین محتوای مختلف را به هم پیوند دهید تا متن شما از بقیه مطالب متمایز شود.

6_ بخش های جدید را به فهرست مطالب اضافه کنید.

علاوه بر ترکیب محتوای چندین سایت، باید بخش های جدیدی را نیز به متن خود اضافه کنید. بخش هایی که در هیچ سایتی وجود ندارند و شما اولین نفری هستید که از آنها در محتوای خود استفاده می کنید. به این ترتیب، به گوگل دلیل قابل توجهی برای رتبه بندی محتوای شما نسبت به تمام محتوای کامل و جامع در سایر وب سایت ها می دهید.

کاندوم چیست؟ انواع، مزایا و معایب استفاده از آن

کاندوم چیست؟ انواع، مزایا و معایب استفاده از آن کاندوم، وسیله‌ای برای پیشگیری از بارداری و انتقال بیماری‌های مقاربتی است که از مواد مختلفی مانند لاتکس، پلی‌یورتان و دیگر مواد مصنوعی ساخته می‌شود. استفاده از کاندوم به دلیل سادگی و دسترسی آسان، در سراسر جهان رایج است. در این مقاله به بررسی انواع کاندوم، مزایا و معایب استفاده از آن، و نکات مهم در انتخاب و استفاده صحیح از کاندوم پرداخته می‌شود. این مطلب جنبه آموزشی و اطلاع رسانی دارد، در صورت مشکل به سکس تراپیست ، دکتر روانشناس و دکتر روانپزشک مراجعه کنید.

انواع کاندوم:

انواع کاندوم‌ها با توجه به مواد ساخت، طراحی، ویژگی‌های افزوده شده، و کاربردهای خاص بسیار متنوع هستند. در اینجا به توضیح دقیق‌تر و جامع‌تری درباره انواع مختلف کاندوم و کاربردهای آن‌ها می‌پردازیم:

1. کاندوم‌های لاتکس:

-مواد ساخت: ساخته شده از لاستیک طبیعی، مقاوم در برابر پارگی و نشتی. -کاربرد: پیشگیری از بارداری و بیماری‌های مقاربتی. -محدودیت‌ها: برخی افراد به لاتکس حساسیت دارند که می‌تواند باعث واکنش‌های آلرژیک شود.

2. کاندوم‌های پلی‌یورتان:

-مواد ساخت: ساخته شده از پلاستیک مصنوعی، مناسب برای افرادی که به لاتکس حساسیت دارند. -کاربرد: همانند کاندوم‌های لاتکس، اما با انتقال حرارت بهتر، احساس نزدیک‌تر به پوست طبیعی. -ویژگی‌ها: گران‌تر از کاندوم‌های لاتکس و کمی ضعیف‌تر در برابر فشار و کشش.

3. کاندوم‌های پلی‌ایزوپرن:

-مواد ساخت: ساخته شده از ماده مصنوعی که نزدیک به لاتکس طبیعی است، بدون پروتئین‌های حساسیت‌زا. -کاربرد: یک گزینه عالی برای کسانی که به لاتکس حساسیت دارند، با دوام و انعطاف‌پذیری بالا.

4. کاندوم‌های ایستایی (تحریک‌کننده):

-طراحی: با برجستگی‌ها، خارها، و نقاط تحریک‌کننده برای افزایش لذت جنسی. -کاربرد: افزایش تحریک و رضایت جنسی هر دو طرف.

5. کاندوم‌های فضایی (سرباز):

-طراحی: دارای فضای اضافی در نوک برای افزایش حساسیت و راحتی. -کاربرد: کاهش فشار و افزایش احساس طبیعی برای مرد.

6. کاندوم‌های روان‌کننده‌دار:

-ویژگی‌ها: پیش‌روان‌کننده یا با روان‌کننده‌های ویژه مانند گرم‌کننده یا خنک‌کننده. -کاربرد: افزایش راحتی و لذت جنسی، کاهش اصطکاک.

7. کاندوم‌های زنانه:

-طراحی: قرارگیری در داخل واژن یا مقعد به جای استفاده بر روی آلت مرد. -کاربرد: دادن کنترل بیشتر به زنان برای پیشگیری از بارداری و بیماری‌های مقاربتی.

8. کاندوم‌های بدون لاتکس:

-مواد ساخت: از موادی غیر از لاتکس ساخته شده‌اند، از جمله پلی‌یورتان یا پلی‌ایزوپرن. -کاربرد: ایده‌آل برای افراد با حساسیت به لاتکس.

9. کاندوم‌های نازک:

-طراحی: بسیار نازک برای احساس طبیعی‌تر و نزدیک‌تر. -کاربرد: افزایش حساسیت و لذت جنسی بدون کاهش ایمنی.

10. کاندوم‌های طعم‌دار:

-ویژگی‌ها: با طعم‌های مختلف مانند میوه‌ها یا نعناع برای افزایش لذت و تنوع در روابط جنسی دهانی. هر نوع کاندوم مزایا و کاربردهای خاص خود را دارد. انتخاب نوع کاندوم بستگی به ترجیحات شخصی، نیازهای بهداشتی، و حساسیت‌های احتمالی دارد. درک این تفاوت‌ها و انتخاب درست می‌تواند به افزایش راحتی، لذت و ایمنی در روابط جنسی کمک کند.

مزایای استفاده از کاندوم

مزایای استفاده از کاندوم

استفاده از کاندوم مزایای متعددی برای سلامت جنسی و بهداشت عمومی دارد. در این بخش، به بررسی دقیق‌تر و جامع‌تر مزایای کلیدی استفاده از کاندوم می‌پردازیم:

1. پیشگیری از بارداری‌های ناخواسته:

-اثربخشی: کاندوم‌ها، به ویژه در صورت استفاده صحیح و مستمر، یکی از موثرترین روش‌های غیردائمی پیشگیری از بارداری هستند. -کنترل بر تنظیم خانواده: فراهم کردن امکان تصمیم‌گیری برای زوج‌ها در مورد زمان و تعداد فرزندانشان.

2. محافظت در برابر بیماری‌های مقاربتی (STDs/STIs):

-وسیع: کاندوم‌ها از انتقال بسیاری از بیماری‌های مقاربتی از جمله HIV، سیفیلیس، گونوره، و هرپس محافظت می‌کنند. -ضروری: برای افراد با چندین شریک جنسی، استفاده از کاندوم می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های مقاربتی را کاهش دهد.

3. دسترسی و استفاده آسان:

-دسترسی: کاندوم‌ها در بیشتر داروخانه‌ها، فروشگاه‌ها و حتی دستگاه‌های فروش خودکار در دسترس هستند. -نیاز به نسخه ندارد: برخلاف برخی دیگر از روش‌های پیشگیری از بارداری، برای خرید کاندوم نیازی به نسخه پزشک نیست.

4. اقتصادی و هزینه‌مؤثر:

-قیمت مناسب: در مقایسه با دیگر روش‌های پیشگیری از بارداری و درمان بیماری‌های مقاربتی، کاندوم‌ها نسبتاً ارزان هستند. -صرفه‌جویی در هزینه‌های بلندمدت: استفاده از کاندوم می‌تواند از هزینه‌های بالای مراقبت‌های بهداشتی ناشی از بارداری‌های ناخواسته و بیماری‌های مقاربتی جلوگیری کند.

5. سازگاری با سایر روش‌های پیشگیری:

-ترکیبی از محافظت: کاندوم‌ها می‌توانند به طور همزمان با سایر روش‌های پیشگیری از بارداری مانند قرص‌های ضد بارداری برای افزایش اثربخشی استفاده شوند. -مکمل: برای افرادی که از روش‌های ضدبارداری دائمی مانند وازکتومی یا لیگاتور توب استفاده می‌کنند، کاندوم‌ها محافظت اضافی در برابر بیماری‌های مقاربتی فراهم می‌کنند.

6. تأثیر کم بر سلامت طولانی‌مدت:

-بدون هورمون: کاندوم‌ها برخلاف برخی روش‌های پیشگیری از بارداری که بر پایه هورمون هستند، تأثیری بر تعادل هورمونی بدن ندارند. -مناسب برای استفاده طولانی‌مدت: استفاده از کاندوم عوارض جانبی کمی دارد و برای استفاده طولانی‌مدت مناسب است. کاندوم‌ها ابزاری قدرتمند برای حفظ سلامت جنسی و بهداشت عمومی هستند. با ارائه محافظت همزمان در برابر بارداری‌های ناخواسته و بیماری‌های مقاربتی، آن‌ها یک راه‌حل عملی، اقتصادی و کارآمد برای افراد و جوامع ارائه می‌دهند. ترویج استفاده گسترده از کاندوم می‌تواند به بهبود شاخص‌های سلامت جنسی و کاهش بار بیماری‌های مرتبط با روابط جنسی کمک کند.

معایب استفاده از کاندوم

معایب استفاده از کاندوم

با وجود مزایای بسیار، استفاده از کاندوم نیز ممکن است با چالش‌ها و معایبی همراه باشد. در ادامه، به بررسی دقیق و جامع این معایب پرداخته می‌شود:

1. کاهش حساسیت و لذت جنسی:

-تجربه متفاوت: برخی افراد گزارش می‌کنند که استفاده از کاندوم باعث می‌شود احساس کمتری از تماس پوست با پوست داشته باشند، که می‌تواند تأثیری بر لذت جنسی آنها داشته باشد. -روانشناختی: برخی افراد ممکن است استفاده از کاندوم را به عنوان مانعی در رابطه جنسی خود تلقی کنند.

2. واکنش‌های آلرژیک یا حساسیت:

-حساسیت به لاتکس: برخی از افراد به لاتکس که در بیشتر کاندوم‌های ساخته شده، حساسیت دارند، که می‌تواند باعث واکنش‌های پوستی شود. -واکنش به روان‌کننده‌ها: برخی کاندوم‌ها با روان‌کننده‌های حاوی مواد ممکن است باعث واکنش‌های آلرژیک شوند.

3. احتمال پارگی و لیز خوردن:

-استفاده نادرست: در صورت عدم استفاده صحیح، کاندوم‌ها ممکن است پاره شوند یا حین فعالیت جنسی لیز بخورند، که این امر خطر بارداری یا انتقال بیماری‌های مقاربتی را افزایش می‌دهد. -کیفیت متغیر: کیفیت تولید کاندوم‌ها ممکن است متفاوت باشد، بنابراین انتخاب برند معتبر اهمیت دارد.

4. اختلال در روان‌شناختی و فضای عاطفی:

-قطع شدن لحظات نزدیکی: نیاز به وقفه برای استفاده از کاندوم ممکن است برای برخی زوج‌ها جریان طبیعی رابطه جنسی را مختل کند. -دیدگاه‌های فرهنگی و شخصی: در برخی فرهنگ‌ها یا برداشت‌های شخصی، استفاده از کاندوم ممکن است با مقاومت یا تابو مواجه شود.

5. نیاز به برنامه‌ریزی و دسترسی:

-دسترسی در لحظه: استفاده از کاندوم نیاز به برنامه‌ریزی و دسترسی داشتن در لحظات نزدیکی دارد، که ممکن است همیشه مقدور نباشد. -تمامیت بسته‌بندی: باید اطمینان حاصل شود که کاندوم در بسته‌بندی سالم نگهداری شده و تاریخ انقضا چک شود.

6. محدودیت در انواع خاصی از فعالیت جنسی:

-محدودیت‌های استفاده: کاندوم‌های مخصوص واژن یا مقعد ممکن است برای تمامی انواع فعالیت‌های جنسی مناسب نباشند. -انتخاب محصول: انتخاب کاندوم مناسب برای فعالیت‌های خاص ممکن است نیاز به تحقیق و آزمایش داشته باشد. در حالی که کاندوم‌ها ابزار مؤثری برای پیشگیری از بارداری‌های ناخواسته و انتقال بیماری‌های مقاربتی هستند، مهم است که معایب آنها را نیز در نظر گرفت. آگاهی از این محدودیت‌ها و چالش‌ها به افراد کمک می‌کند تا تصمیمات آگاهانه‌ای درباره سلامت جنسی خود بگیرند و در صورت لزوم، به دنبال راه‌هایی برای کاهش اثرات منفی باشند. پوزیشن رابطه جنسی در بارداریبیشتر بخوانید:پوزیشن‌ رابطه جنسی مناسب در دوران بارداری

نکات مهم در انتخاب و استفاده از کاندوم

نکات مهم در انتخاب و استفاده از کاندوم

انتخاب و استفاده صحیح از کاندوم می‌تواند تأثیر به‌سزایی در افزایش اثربخشی آن به عنوان یک وسیله پیشگیری از بارداری و محافظت در برابر بیماری‌های مقاربتی داشته باشد. در این بخش، به بررسی نکات کلیدی و کاربردی در انتخاب و استفاده از کاندوم پرداخته می‌شود:

انتخاب کاندوم:

1. مواد ساخت کاندوم:

-برای افرادی که به لاتکس حساسیت دارند: انتخاب کاندوم‌های ساخته شده از پلی‌یورتان یا پلی‌ایزوپرن. -حساسیت و آلرژی: اگر تجربه‌ای از واکنش‌های آلرژیک داشته‌اید، مواد تشکیل‌دهنده کاندوم و روان‌کننده‌های مورد استفاده را بررسی کنید.

2. اندازه و فیت بودن

-انتخاب اندازه مناسب: استفاده از کاندوم با اندازه نامناسب می‌تواند ریسک پارگی یا لیز خوردن را افزایش دهد. اکثر کاندوم‌ها در اندازه‌های مختلفی عرضه می‌شوند.

3. ویژگی‌های اضافی

-روان‌کننده: انتخاب کاندوم‌هایی که دارای روان‌کننده هستند یا استفاده از روان‌کننده‌های مناسب برای کاهش اصطکاک و جلوگیری از پارگی. -ویژگی‌های تحریک‌کننده: اگر به دنبال تجربه لذت بیشتر هستید، می‌توانید کاندوم‌هایی با ویژگی‌های تحریک‌کننده مانند برجستگی‌ها، خارها، یا ویژگی‌های حرارتی انتخاب کنید.

استفاده از کاندوم

1. بررسی تاریخ انقضا و بسته‌بندی:

-تاریخ انقضا: همیشه قبل از استفاده، تاریخ انقضای کاندوم را بررسی کنید. -بسته‌بندی سالم: اطمینان حاصل کنید که بسته‌بندی کاندوم سالم و دست‌نخورده باشد.

2. باز کردن بسته با احتیاط

-اجتناب از استفاده از ناخن یا دندان: برای باز کردن بسته، از کشیدن یا پاره کردن با ناخن، دندان یا اشیاء تیز خودداری کنید تا از آسیب رساندن به کاندوم جلوگیری شود.

3. روش صحیح استفاده

-دنبال کردن دستورالعمل‌ها: مطمئن شوید که با روش صحیح قرار دادن کاندوم بر روی آلت تناسلی آشنایی دارید. -استفاده از روان‌کننده مناسب: برای کاهش اصطکاک و جلوگیری از پارگی، می‌توانید از روان‌کننده‌های مبتنی بر آب یا سیلیکون استفاده کنید.

4. پس از استفاده

-دور ریختن صحیح: کاندوم استفاده شده باید به درستی دور ریخته شود، نه در توالت بلکه در سطل زباله. -استفاده یکبار مصرف: کاندوم‌ها تنها برای یک بار استفاده طراحی شده‌اند و نباید دوباره استفاده شوند. انتخاب دقیق کاندوم و استفاده صحیح از آن می‌تواند به حداکثر رساندن اثربخشی در پیشگیری از بارداری و بیماری‌های مقاربتی کمک کند. آگاهی از نکات کلیدی و دقت در انتخاب و استفاده از کاندوم می‌تواند تجربه‌ای ایمن و لذت‌بخش را برای هر دو طرف فراهم آورد.

اهمیت آموزش و افزایش آگاهی

اهمیت آموزش و افزایش آگاهی

آموزش و افزایش آگاهی در مورد استفاده از کاندوم از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا این موضوع نه تنها به بهبود سلامت جنسی فردی و جمعی کمک می‌کند، بلکه در پیشگیری از بارداری‌های ناخواسته و کاهش انتقال بیماری‌های مقاربتی نیز نقش حیاتی ایفا می‌کند. در ادامه، به بررسی جزئیات و اهمیت آموزش و افزایش آگاهی در این زمینه می‌پردازیم:

اهمیت آموزش صحیح:

1. کاهش نرخ بارداری‌های ناخواسته:

-آموزش جامع: فراهم کردن اطلاعات دقیق و عملی درباره چگونگی استفاده صحیح از کاندوم‌ها به افراد کمک می‌کند تا از بارداری‌های ناخواسته جلوگیری کنند. -بلوغ جنسی: آموزش‌های به موقع و سن‌مندانه می‌تواند به نوجوانان و جوانان کمک کند تا تصمیمات آگاهانه‌تری درباره روابط جنسی خود بگیرند.

2. پیشگیری از بیماری‌های مقاربتی:

-آگاهی از ریسک‌ها: افزایش آگاهی درباره چگونگی انتقال بیماری‌های مقاربتی و نقش کاندوم‌ها در کاهش این ریسک‌ها. -ترویج روابط ایمن: تشویق به برقراری روابط جنسی ایمن و مسئولانه از طریق استفاده مداوم از کاندوم.

3. شکستن تابوها و میت‌ها:

-مقابله با اطلاعات غلط: آموزش صحیح و مبتنی بر شواهد علمی می‌تواند به مقابله با باورهای غلط و تابوهای اجتماعی موجود درباره استفاده از کاندوم کمک کند. -گفتگوی باز: ایجاد فضایی برای گفتگوی باز درباره مسائل جنسی و اهمیت سلامت جنسی.

استراتژی‌های آموزشی مؤثر

1. برنامه‌های آموزشی مدارس:

-آموزش جنسی جامع: ارائه آموزش‌های جنسی جامع در مدارس که شامل اطلاعات درباره پیشگیری از بارداری و بیماری‌های مقاربتی است.

2. کمپین‌های عمومی و رسانه‌ای:

-استفاده از رسانه‌ها: بهره‌گیری از رسانه‌های اجتماعی و سنتی برای ارتقاء آگاهی عمومی درباره مزایای استفاده از کاندوم و روش‌های صحیح استفاده. -کمپین‌های آگاهی‌بخشی: اجرای کمپین‌های آگاهی‌بخشی متمرکز بر اهمیت سلامت جنسی و استفاده از کاندوم.

3. دسترسی به منابع آموزشی

-فراهم آوری منابع: ارائه دسترسی آسان به منابع آموزشی، از جمله وب‌سایت‌ها، بروشورها و ورکشاپ‌های آموزشی. -آموزش مهارت‌های عملی: برگزاری کارگاه‌هایی برای آموزش مهارت‌های عملی مرتبط با استفاده صحیح از کاندوم. آموزش و افزایش آگاهی در مورد استفاده از کاندوم یک اقدام حیاتی برای ارتقاء سلامت جنسی و پیشگیری از بارداری‌های ناخواسته و بیماری‌های مقاربتی است. استراتژی‌های آموزشی مؤثر و گسترده می‌توانند در شکل‌گیری نگرش‌ها و رفتارهای سالم جنسی نقش بسزایی داشته باشند و به ساخت جوامعی ایمن‌تر و آگاه‌تر کمک کنند.

ترویج استفاده از کاندوم در روابط

ترویج استفاده از کاندوم در روابط

ترویج استفاده از کاندوم در روابط جنسی یکی از مهم‌ترین اقدامات برای حفظ سلامت جنسی و پیشگیری از پیامدهای ناخواسته‌ای مانند بارداری‌های ناخواسته و انتقال بیماری‌های مقاربتی است. در ادامه به توضیحاتی در مورد راه‌های ترویج این رویکرد مسئولانه پرداخته می‌شود:

افزایش آگاهی و آموزش:

– برگزاری کارگاه‌های آموزشی: اجرای برنامه‌های آموزشی در مدارس، دانشگاه‌ها، و مراکز جامعه برای آموزش درباره اهمیت استفاده از کاندوم. – منابع آنلاین: توسعه منابع آنلاین قابل دسترسی برای ارائه اطلاعات دقیق و قابل اعتماد در مورد استفاده از کاندوم و سلامت جنسی.

ارتقاء دسترسی:

– کاهش هزینه و افزایش دسترسی: اطمینان از دسترسی آسان و مقرون به صرفه به کاندوم‌ها در داروخانه‌ها، فروشگاه‌ها و از طریق دستگاه‌های فروش. – توزیع رایگان کاندوم: ارائه کاندوم به صورت رایگان در مراکز بهداشتی، دانشگاه‌ها، و سایر اماکن عمومی.

ترویج فرهنگ مسئولیت‌پذیری:

– گفتگو در روابط: تشویق به گفتگوهای باز و صادقانه در میان زوج‌ها در مورد استفاده از کاندوم و اهمیت آن برای سلامت جنسی. – کمپین‌های آگاهی‌بخشی: اجرای کمپین‌های رسانه‌ای برای ترویج اهمیت استفاده از کاندوم به عنوان یک رفتار مسئولانه.

شکستن تابوها:

– مقابله با باورهای منفی: کار برای شکستن تابوها و باورهای منفی موجود در جامعه درباره استفاده از کاندوم از طریق آموزش و اطلاع‌رسانی. – داستان‌های موفقیت: به اشتراک گذاری داستان‌های موفقیت‌آمیز از افرادی که با استفاده مسئولانه از کاندوم توانسته‌اند سلامت جنسی خود را حفظ کنند.

استفاده از تکنولوژی و نوآوری:

– برنامه‌های موبایل و وب‌سایت‌ها: توسعه برنامه‌های موبایلی و وب‌سایت‌هایی که اطلاعات مربوط به سلامت جنسی و استفاده از کاندوم را ارائه می‌دهند. – کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی: استفاده از قدرت شبکه‌های اجتماعی برای افزایش آگاهی و تغییر نگرش‌ها در مورد استفاده از کاندوم. ترویج استفاده از کاندوم نیازمند یک تلاش جامع است که شامل آموزش، افزایش دسترسی، ترویج مسئولیت‌پذیری، شکستن تابوها، و استفاده از تکنولوژی برای رسیدن به اهداف می‌شود. از طریق این رویکردها، می‌توان به ارتقاء سلامت جنسی در جامعه کمک کرده و به افراد امکان داد تا از روابط جنسی ایمن و سالم برخوردار شوند.

پیشگیری از بیماری‌های مقاربتی

پیشگیری از بیماری‌های مقاربتی (STIs) اهمیت ویژه‌ای در حفظ سلامت جنسی افراد دارد. رویکردهای مختلفی برای پیشگیری از این بیماری‌ها وجود دارد که شامل آموزش، رفتار مسئولانه، و استفاده از روش‌های محافظتی مانند کاندوم می‌شود. در ادامه به توضیح دقیق‌تر این رویکردها می‌پردازیم:

آموزش و افزایش آگاهی:

– آموزش جنسی جامع: ارائه آموزش‌های جنسی جامع در مدارس و دانشگاه‌ها که شامل اطلاعات درباره بیماری‌های مقاربتی، روش‌های پیشگیری، و اهمیت ارتباطات سالم جنسی باشد. – کمپین‌های آگاهی‌بخشی: اجرای کمپین‌های عمومی برای افزایش آگاهی در مورد راه‌های انتقال بیماری‌های مقاربتی و اهمیت پیشگیری.

رفتار مسئولانه جنسی:

– تاکید بر اهمیت ارتباط صادقانه: تشویق افراد به داشتن گفتگوهای صادقانه با شریک‌های جنسی خود در مورد سابقه جنسی و سلامت جنسی. – کاهش شرکای جنسی: کاهش تعداد شرکای جنسی به عنوان یک روش مؤثر برای کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مقاربتی. – تست منظم: انجام تست‌های منظم برای شناسایی و درمان به موقع بیماری‌های مقاربتی قبل از انتقال به دیگران.

استفاده از روش‌های محافظتی:

– کاندوم: استفاده از کاندوم به عنوان یکی از مؤثرترین روش‌ها برای پیشگیری از انتقال بیماری‌های مقاربتی. – واکسیناسیون: واکسیناسیون برای بیماری‌های قابل پیشگیری از طریق واکسن، مانند ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) و هپاتیت B.

رویکردهای درمانی:

– شناسایی و درمان زودهنگام: اهمیت تشخیص و درمان سریع بیماری‌های مقاربتی برای جلوگیری از پیشرفت بیماری و کاهش خطر انتقال به دیگران. – مشاوره و حمایت: ارائه مشاوره و حمایت به افراد مبتلا به بیماری‌های مقاربتی برای کمک به مدیریت شرایط و پیشگیری از انتقال بیماری. پیشگیری از بیماری‌های مقاربتی نیازمند یک تلاش جامع و چندوجهی است که شامل آموزش، تشویق به رفتارهای مسئولانه جنسی، استفاده از روش‌های محافظتی مانند کاندوم، و دریافت واکسیناسیون‌های مرتبط می‌شود. از طریق این رویکردها، می‌توان به کاهش انتقال بیماری‌های مقاربتی و ارتقاء سلامت جنسی در جامعه کمک کرد.

جمع بندی

در نهایت، ارتقاء سلامت جنسی نیازمند یک تلاش جمعی است که شامل آموزش، ترویج فرهنگ مسئولیت‌پذیری، و دسترسی آسان به وسایل پیشگیری مانند کاندوم می‌شود. از طریق این رویکردها، جوامع می‌توانند به سمت سلامت جنسی پایدار و افزایش کیفیت زندگی حرکت کنند.

سردرد تنشی چیست ؟ 9 درمان خانگی

سردرد تنشی چیست ؟ 9 درمان خانگی

سردرد تنشی (Tension Headache) چیست؟

سردرد تنشی (Tension Headache) نوعی سردرد رایج است که به نور، تهوع و استفراغ حساس نیست. این سردردها دردی ثابت و متقارن در سر دارند. سردردهای تنشی ممکن است مزمن یا گاه به گاه باشند. این سردردها بسیار آزاردهنده و خسته‌کننده هستند. در این مقاله کوتاه، علل سردرد تنشی را به طور خلاصه می‌گوییم. همچنین راه‌های خانگی و سریع برای کم کردن درد را به شما معرفی می‌کنیم. در آخر، می‌گوییم که چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید. با ما همراه باشید تا بتوانید سردردهای تنشی را برطرف کنید. این مطلب جنبه آموزشی و اطلاع رسانی دارد، در صورت مشکل به دکتر مغز و اعصاب مراجعه کنید.

سردرد از نوع تنشی در کدام دسته طبقه بندی می­شود؟

سردرد از نوع تنشی در کدام دسته طبقه بندی می­شود؟

سردرد تنشی احساسی است که مثل یک باند فشار دهنده دور سر باشد. علائم سردرد تنشی در اکثر افراد مشابه هستند. نشانه‌های بدنی شامل موارد زیر می‌شود:

 • سردرد به تدریج شروع می‌شود.
 • درد در هر دو سمت سر احساس می‌شود.
 • سردردهای تنشی درد زیاد و طولانی مدت دارند.
 • درد قسمت‌های پشت سر و گردن را نیز شامل می‌شود.
 • این درد معمولا خفیف و متوسط است و شدید نیست.

برای تشخیص دقیق سردردهای تنشی با پزشک متخصص مغز و اعصاب مشاوره کنید؛ چون این سردردها مثل سایر مشکلات جسمی و بیماری‌ها است.

افسردگی و سردرد تنشی

. سردرد تنشی ممکن است با افسردگی همراه باشد. این نوع سردرد از افسردگی ناشی می‌شود و سردرد تنشی ثانویه نام دارد. سردرد تنشی و عصبی با استرس، اضطراب و احساسات منفی مرتبط هستند. بسیاری از بیمارانی که سردردهای تنشی (tension_type headaches) دارند، افسردگی و اضطراب بیشتری نسبت به سایرین دارند. براساس تحقیقاتی که در کره‌جنوبی انجام شده، این بیماران نسبت به کسانی که سردرد تنشی (TTH) ندارند، افسردگی و اضطراب بیشتری دارند. می‌توان گفت سردرد تنشی مزمن یکی از علائم افسردگی است. پزشک متخصص مغز و اعصاب می‌تواند داروهای ضدافسردگی برای شما تجویز کند. داروهای SSRI برای درمان سردردهای تنشی مفید هستند. این داروها باعث می‌شوند که هورمون سروتونین در مغز تعادل بیابد. هورمون سروتونین کمک می‌کند که با استرس مقابله کنید.

جلوگیری از سردرد تنشی بهتر از درمان است

جلوگیری از سردرد تنشی بهتر از درمان است

سردرد تنشی باعث می‌شود که درد در دیگر بخش‌های بدن بیشتر حس شود. به این معنی که تحمل درد در دیگر نقاط بدن کمتر می‌شود.. سردرد تنشی همچنین دارای ریشه ژنتیکی یا موروثی است. سردرد تنشی به دلیل تحریکات محیطی و شرایط مختلف ایجاد می‌شود. سیاتیک چیست ؟ علائم و روش های درمان آنبیشتر بخوانید:سیاتیک چیست؟ علائم و روش های درمان آن

برخی از این عوامل سردرد تنشی عبارتند از:

 • استرس
 • نوشیدنی‌های الکلی
 • خستگی
 • خشکی چشم‌ها
 • فشار به چشم‌ها
 • مصرف دخانیات
 • سرماخوردگی یا آنفولانزای ویروسی
 • میگرن
 • عفونت سینوس‌ها
 • کافئین زیاد یا اعتیاد به کافئین
 • استرس روانی
 • کم‌آبی بدن و کمبود مایعات
 • خواب ناکافی
 • رها کردن وعده غذایی
 • وضعیت بدنی نامناسب

درمان خانگی سردرد تنشی

اگر سردرد تنشی دارید، بهتر است به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کنید. ولی برای کمک به خودتان، می‌توانید این کارها را انجام دهید. این کارها همه سردردهای تنشی را از بین نمی‌برند، ولی می‌توانند تعداد آن‌ها را کم کنند:

 1. هر روز در یک زمان مشخص بخوابید و بیدار شوید
 2. هر روز حداقل نیم ساعت ورزش کنید تا سردرد تنشی را کاهش دهید
 3. سه وعده غذای اصلی را در روز بخورید و هیچ کدام را، مخصوصا صبحانه، از قلم نیندازید
 4. از چیزهایی که سردرد تنشی را بدتر می‌کنند دوری کنید؛ مثل غذاهای چرب و سنگین یا خواب کم
 5. استراحت کنید و در جایی ساکت و تیره بخوابید مدیریت استرس (با یوگا، ماساژ یا مدیتیشن)
 6. پد سرد یا گرم را روی سرتان بگذارید و ۵ تا ۱۰ دقیقه نگه دارید
 7. با آب گرم دوش بگیرید تا عضلاتتان را شل کنید و بدنتان را آرام بخشید
 8. از نگاه کردن زیاد به صفحه نمایش خودداری کنید تا چشم‌هاتان را محافظت کنید
 9. وقتی می‌نشینید یا خم می‌شوید، بدنتان را در وضعیت صحیح قرار دهید

درمان سردرد تنشی در طب سنتی

درمان سردرد تنشی در طب سنتی

نکته اول: چای، قهوه، نسکافه و نوشابه می‌توانند باعث اعتیاد شوند. این نوشیدنی‌های کافئین دار باعث افزایش سردرد تنشی می‌شوند. نکته دوم: به جای نوشیدنی‌های کافئین دار، نوشیدنی‌های گیاهی را امتحان کنید. این کار هم برای رفع سردرد و هم برای درمان مشکلات دیگر مفید است. چند نوشیدنی گیاهی که آماده کردنشان زمان کمی می‌برد.

 • چای بابونه که برای سردرد تنشی خوب است
 • چای دارچین که برای سردرد تنشی مفید است
 • چای سبز که برای سردرد تنشی سودمند است
 • چای زنجبیل که برای سردرد تنشی موثر است
 • چای ماسالا که برای سردرد تنشی کارآمد است

تسکین فوری درد تنشی؛ استفاده از مسکن

اگر سردرد تنشی دارید، می‌توانید از مسکن‌های استامینوفن، ایبوپروفن و آسپیرین استفاده کنید. این داروها بدون نیاز به نسخه پزشک در داروخانه‌ها موجود هستند. ولی مسکن‌ها را زیاد مصرف نکنید. چون ممکن است باعث اعتیاد شوند. اینطوری اگر دوباره سردرد تنشی داشته باشید، مسکن‌ها کار نکنند یا حتی سردرد را بیشتر کنند. پس بدون مسکن‌ها هم بتوانید سردرد تنشی را کنترل کنید. اگر می‌خواهید به پزشک مغز و اعصاب بروید، می‌توانید با بهترین پزشک منطقه‌تان وقت بگیرید. گاهی سردردهای تنشی خیلی شدید می‌شوند که مسکن‌ها جواب نمی‌دهند؛ در این مواقع پزشک متخصص بر اساس تشخیص صحیح داروهای دیگری به شما می‌دهد، مثل این داروها:

 • ضدافسردگی های سه حلقه‌ای
 • بتا بلاکرها
 • سدیوم دیوال پرواکس
 • ایندومتاسین
 • کتورولاک، یک نوع مسکن
 • ناپروکسن

اگر این داروها هم کافی نباشند، قرص برای سردرد تنشی متفاوت از مسکن‌ها می‌شود. در این حالت پزشک آرامبخش عضلانی به شما می‌دهد. این آرامبخش‌ها باعث می‌شوند که ماهیچه‌های سر و گردن شما اسپاسم نگیرند.

سوالات رایج در حوزه­ی سردرد تنشی

 • ایا افراد دارای سردرد تنشی را خطری تهدید می­کند؟ اگر سردرد تنشی همیشگی شود و با دارو دارو و تغییر روش زندگی خوب نشود، نشانه یک بیماری شدید است.
 • سردرد تنشی تا چه زمانی طول می کشد؟ سردرد تنشی از نیم ساعت تا چند روز پشت سر هم می‌تواند ادامه داشته باشد. ممکن است درد قطع شود و دوباره شروع شود.
 • سردرد تنشی چیست و چه ویژگی های دارد؟ سردرد تنشی در هر دو طرف سر، گردن و پشت سر شما را درد می‌کند. این دردها معمولا به خاطر تنش، استرس و محیط پیرامون شما هستند.

آهنگ جدید امیر عباس گلاب به نام «دوست دارمو عاشقت شدم نایی ندارم»

متن آهنگ امیر عباس گلاب دوست دارمو عاشقت شدم نایی ندارم

ﻣﻦ ﺻﺪای ﺧﻨﺪه ﻫﺎی از ﺗﻪ دل ﺗﻮام


ﻣﻦ ﺗﻮ ﺷﺎدی و ﺗﻮ ﻏﻢ ﻫﺮ ﻟﺤﻈﻪ ﻫﺮﺟﺎ ﺑﺎ ﺗﻮام


ﻣﻦ ﺻﺪای ﻛﻮه و درﻳﺎ و زﻣﻴﻦ و آﺳﻤﻮن


ﻣﻦ ﺧﻮد راز رﺳﻴﺪن ﺑﻪ ﺧﻮد ﺧﻮد ﺗﻮام


ﺣﺎﻟﺘﻮ ﻋﻮض ﻛﻨﻮ اﻳﻦ ﺑﺎر ﺗﻮ ﺑﻪ دﻧﻴﺎ ﺑﺨﻨﺪMusicdel | موزیکدل


ﭼﺸﻤﺎﺗﻮ رو ﻫﺮﭼﻰ ﻛﻪ ﺣﺎﻟﺘﻮ ﻣﻴﮕﻴﺮه ﺑﺒﻨﺪ


رﻗﺺ ﺑﺎد و ﻛﻮه و درﻳﺎ و درﺧﺘﺎرو ﺑﺒﻴﻦ


ﺟﺎده ی ﺑﻰ اﻧﺘﻬﺎی ﻣﻮج درﻳﺎی ﺑﺒﻴﻦ


ﻣﻴﺪوﻧﻢ ﺧﺴﺘﻪ ﺷﺪی ﺑﺲ ﻛﻪ زدی ﺑﻪ ﻫﺮ دری


ﺧﻮﺷﺤﺎﻟﻴﺎی ﻛﻮﭼﻴﻜﺘﻮ ﻧﮕﻴﺮی ﺳﺮ ﺳﺮی


ﺗﻮ ﺧﻮدت واﺳﻪ ﺧﻮدت از ﻫﻤﻪ دﻧﻴﺎ ﺑﻬﺘﺮی


ﻣﻦ ﻋﻮض ﻣﻴﻜﻨﻢ ﺣﺎﻟﺘﻮ ﺑﺎ رﻳﺘﻢ ﺑﻨﺪری


” دوﺳﺖ دارﻣﻮ ﻋﺎﺷﻘﺖ ﺷﺪم ﻧﺎﻳﻰ ﻧﺪارم


وﻟﻰ وﻗﺘﻰ ﻣﻴﺎی ﻣﻴﺒﻴﻨﻰ ﻣﻮ ﺣﺎﻟﻰ ﻧﺪاروم


ﻳﻪ روز ﻣﻴﺮﺳﻪ ﻛﻪ ﻗﻠﺐ ﺗﻮ از رﻳﺸﻪ ﺟﺪا ﺷﺪ


وﻟﻰ دﻳﺮه ﻋﺰﻳﺰ دﻳﺮه ﻋﺰﻳﺰ ﺑﻴﺎ ﺑﺎ ﺻﻔﺎ ﺷﻮ


رو ﺗﺨﺘﻰ دم ﺑﺨﺘﻰ وﻟﻰ ﻫﺮ ﺣﺎﻟﻰ ﻛﻪ ﻫﺴﺘﻰ


ﺑﻴﺎ ﻣﺎ ﺑﺮﻗﺺ ﺑﺎ ﻣﺎ ﺑﺨﻮن ﺑﺎ ﻣﺎ رﻫﺎ ﺷﻮ ”


وﻗﺘﻰ ﺟﻮوﻧﻴﺖ ﺑﮕﺬره ﻛﻴﻒ ﻧﻜﻨﻰ ﺗﻮ ﺑﺎﺧﺘﻰ


وﻗﺘﻰ ﻳﻪ ﻟﺒﺨﻨﺪ ﻧﺰﻧﻰ از ﺧﻮاب ﭘﺎﺷﻰ ﺗﻮ ﺑﺎﺧﺘﻰ


وﻗﺘﻰ ﺑﺎﻟﺎ ﭘﺎﻳﻴﻦ زﻧﺪﮔﻰ ﺑﺮات ﻋﻮض ﺷﺪ


اﮔﻪ زﻣﻴﻦ ﺧﻮردی و زود ﭘﺎ ﻧﺸﺪی ﺗﻮ ﺑﺎﺧﺘﻰ


ﺑﺎﻳﺪ ﺑﺘﻮﻧﻰ ﺗﻮ دﻟﺖ ﺧﻴﻠﻴﺎرو ﺑﺒﺨﺸﻰ


ﺑﺬار ﺑﮕﻦ دﻳﻮوﻧﻪ ای ﺑﺎﻳﺪ دﻳﻮوﻧﻪ ﺗﺮ ﺷﻰ


ﺗﻮ ﻣﺜﻞ ﻳﻪ ﺳﺘﺎره ی دﻧﺒﺎل دار ﻣﻴﻤﻮﻧﻰ


ﻫﺮ ﮔﻮﺷﻪ ای از آﺳﻤﻮن ﻛﻪ ﺑﺎﺷﻰ ﻣﻴﺪرﺧﺸﻰ


ﻣﻴﺪوﻧﻢ ﺧﺴﺘﻪ ﺷﺪی ﺑﺲ ﻛﻪ زدی ﺑﻪ ﻫﺮ دری


ﺧﻮﺷﺤﺎﻟﻴﺎی ﻛﻮﭼﻴﻜﺘﻮ ﻧﮕﻴﺮی ﺳﺮ ﺳﺮی


ﺗﻮ ﺧﻮدت واﺳﻪ ﺧﻮدت از ﻫﻤﻪ دﻧﻴﺎ ﺑﻬﺘﺮی


ﻣﻦ ﻋﻮض ﻣﻴﻜﻨﻢ ﺣﺎﻟﺘﻮ ﺑﺎ رﻳﺘﻢ ﺑﻨﺪری


” ( ﺑﺎﻧﻮ ﺟﺎن ) ﻓﺮﻓﺮی ﻣﻮی ﻏﺰل ﺳﺎزِ ﻣﻨﻰ


( ﺑﺎﻧﻮ ﺟﺎن ) ﻋﺸﻖ ﺧﺎﻣﻮﺷِ ﻏﺰل ﻫﺎی ﻣﻨﻰ


( ﺑﺎﻧﻮ ﺟﺎن ) ﺗﻮ از اﻳﻦ ﺣﺎل دﻟﻢ ﺑﻰ ﺧﺒﺮی


( ﺑﺎﻧﻮ ﺟﺎن ) ﺟﺰ دل ﻣﻦ ﺑﻪ ﻛﺴﻰ دل ﻧﺪﻫﻰ


ﺑﺎﻧﻮ ﺟﺎن ﺑﺎﻧﻮ ﺟﺎن ﺑﺎﻧﻮ ﺟﺎن “

https://musicdel.ir/single-tracks/318203/

خرید ملک در قبرس شمالی (بهترین قیمت ملک در قبرس)


اگر علاقه مند به اطلاع از قیمت اجاره ملک برای خرید و فروش ملک در قبرس شمالی هستید، بهتر است ابتدا انواع ملک و هر آنچه را که باید بدانید در این صفحه و سپس هر نوع در قبرس را بررسی کنید.ارزش ملک را بررسی کنید. برای آخرین تغییرات بازار

انواع ملک مسکونی با در نظر گرفتن زمان تحویل ملک

املاک آماده است

خواص آماده برای استفاده. و متعلق به سازنده یا شرکت است. اگر خانه ای آماده از یک شرکت ساختمانی خریداری کنید، معمولا می توانید به صورت اقساطی بدون بهره پرداخت کنید. اما اموال خریداری شده از شخص فقط به صورت نقدی قابل فروش است.

اقلام از قبل خریداری شده

شرکت ساختمانی املاک تصمیم به ساخت و زمان تحویل دوره برنامه ریزی را به صورت دقیق و شفاف اعلام می کند. در صورت عدم تحویل قطعه در تاریخ مشخص شده، شرکت جریمه ای از شما دریافت خواهد کرد. (در قبرس شمالی، تحویل به موقع صورت نگرفته است. فقط پروژه هایی با زمان ساخت و ساز که مصادف با همه گیری کرونا بود، از ماه ها تاخیر جان سالم به در بردند و صاحبان شرکت های ساختمانی غرامت دریافت کردند.

از مزیت های پیش خرید قابل ذکر است: خرید با قیمتی بسیار کمتر از قیمت واقعی، امکان انتخاب مصالح ساختمانی و همچنین تغییرات جزئی پلان و همچنین امکان فروش و واگذاری. ملک قبل از ایجاد ملک.

نقشه های ارائه شده توسط سازنده در قالب نمونه های ساختمانی سه بعدی در ساخت و ساز به شدت رعایت می شود. در بسیاری از موارد، خواص ایجاد شده از تصاویر سه بعدی زیباتر هستند. پس به تصاویر ارائه شده اعتماد کنید.

انواع تاسیسات مسکونی بر حسب ساخت و نوع

آپارتمان یک ساختمان

این نوع املاک در مقایسه با سایر انواع املاک قیمت پایین تری دارد. آنها هیچ امکانات رفاهی ندارند و معمولاً محدود به پارکینگ سرپوشیده، پنل های خورشیدی و سیستم اینترکام هستند. البته آپارتمان هایی با استخر نیز وجود دارد. محل قرارگیری آنها معمولا در مرکز شهر است و برای کارگرانی که ماشین یا دانشجو ندارند گزینه بسیار مناسبی است.

یک شهرک مسکونی با چندین برج مجهز به امکانات هتل

این شهرک ها از نظر قیمت و راحتی و همچنین شرایط پرداخت برای بسیاری از خریداران جذاب است. مجموعه های عظیمی مانند پروژه سزار آبی، پروژه بزرگ یاقوت کبود و پروژه ونیز نمونه های کوچکی از این ساختارهای جمعی هستند. در اکثر این پروژه ها شرایط اقساط بدون بهره تا 84 ماه موجود است و گزینه ای عالی و مقرون به صرفه برای خریداران محسوب می شود.

امکانات در خرید املاک در قبرس شمالی شامل تمامی امکانات یک هتل 5 ستاره می باشد. از جمله: زمین های ورزشی (گلف، تنیس و ...)، سالن های ورزشی مجهز، استخرهای روباز و سرپوشیده مختلف، پارک آبی، زمین بازی کودکان، مهدکودک، سوپرمارکت، فروشگاه-داروخانه، خودپرداز بانک، حمام ترکی، سونا، جکوزی و صلح آمیز و تمام آنچه برای یک زندگی شاد نیاز دارید.


یک خانه شهری دو طبقه

اکثر مناطق قبرس شمالی به دلیل حفظ طبیعت جزیره اجازه ساخت بیش از دو قطعه زمین را ندارند. از جمله مناطقی مانند Snetpe و اطراف آن و همچنین Yeni Boaz و Otoken و اطراف آن. در اینجا، ساخت و ساز در 35٪ از زمین مجاز است، و سازندگان را مجبور به ساخت ساختمان هایی مانند پارک، استخر، رستوران، جاده های بهداشتی، کافه ها و دفاتر در مناطق دیگر می کند.

برای خریداران جالب است که از آنجایی که اسناد فروش خانه در قبرس شمالی خوب است، سهم صاحبان زمین در این پروژه ها بسیار بالا است.

در کدرالسهم تعداد واحدهای مسکونی بر مساحت کل پروژه تقسیم می‌شود، به این معنی که مالکان این مجتمع‌ها نسبت به پروژه‌های برج، سهم زمین بسیار بیشتری دارند.

این مکان ها معمولاً کاملاً مبله هستند و معمولاً به ساحل بسیار نزدیک هستند (چون ساخت بیش از دو طبقه در مناطق نزدیک به ساحل مجاز نیست). خدمات از سوپرمارکت تا ایستگاه شارژ خودروهای برقی.

یک خانه بسته

قبرس شمالی به دلیل طبیعت بکر، امنیت بالا و مالیات کم، برای بسیاری از افرادی که به دنبال یک زندگی مجلل و آرام هستند، جذاب است. ویلاهای ساخته شده در سان تاپ بسیار مجلل و مدرن هستند و اکثر مشتریان آنها انگلیسی و آمریکایی هستند.

ما در تمام شهرها و مناطق قبرس شمالی طیف گسترده ای از ویلاها را برای شما داریم. اکثر اینها در فروش ویژه با ما هستند و طبق سلیقه و شرایط شما در فایل های یوروم از ویلاهای اقتصادی تا ویلاهای فوق لوکس موجود می باشند.

سوال بسیاری از عزیزان این است که خرید ملک آماده بهتر است یا آماده؟

باید بدانید که اگر نگران مشکلاتی مانند عدم تحویل به موقع یا فروش ملک پیش خرید شده به چند نفر با چنین مشکلاتی هستید، در مورد قبرس شمالی سخت در اشتباهید. قبرس شمالی از سرمایه گذاران و خریداران املاک و مستغلات حمایت می کند.

علاوه بر صدور عنوان ملک و سند مالکیت، پس از پرداخت 35 درصد از ارزش ملک، شناسه ملک صادر می کند و هنگامی که شما یک شناسه ملک در تاپو یا دفتر اسناد قبرس شمالی دارید، هیچ کس دیگری نمی تواند شما را بخرد یا بفروشد. ویژگی. .

علاوه بر این، دولت مبلغی معادل ارزش کل پروژه در بانک از توسعه دهندگان ذخیره می کند تا در صورت تاخیر در اجرای پروژه به هر دلیلی، از محل تعهد شده خسارت به سرمایه گذاران پرداخت شود.

اگر قصد خرید ملک با قصد سرمایه گذاری یا اخذ اقامت دارید، بهتر است وقت خود را تلف نکنید. فرصت ها همیشه در دسترس نیستند و قوانین املاک و مستغلات و مهاجرت در قبرس شمالی روز به روز سخت تر می شوند. با این مزیت بزرگ، قوانین جدید شامل زمان حال گذشته نمی شود.

سوالات متداول در مورد هزینه خرید و فروش ملک در قبرس شمالی

قبرس شمالی کجاست؟

قبرس شمالی euromy.info مقصد بسیاری از سرمایه گذاران و گردشگران از سراسر جهان است. این کشور در شمال جزیره قبرس واقع شده است. قبرس در دریای مدیترانه واقع شده و با کشورهای ترکیه، اسرائیل، مصر و یونان مرزهای مشترک دریایی دارد. اکثر سرمایه گذاران املاک و مستغلات در قبرس شمالی از اسرائیل، انگلیس، آلمان و روسیه هستند. در سال های اخیر ایرانی ها در خرید ملک در قبرس شمالی بسیار موفق بوده اند.


جالب است بدانید که قبرس شمالی توسط مجله Live and Invest Overseas به عنوان یکی از بهترین مکان‌های جهان برای بازنشستگی در سال 2020 شناخته شده است. دلایل این انتخاب امنیت بالا، هزینه پایین زندگی، آب و هوای خوب بدون آلودگی، تراکم پایین جمعیت و عدم تنش سیاسی است.

حدود پنجاه سال پیش (1974) درگیری بین یونان و ترکیه در قبرس رخ داد. این درگیری به دنبال تحریکات بریتانیا با هدف تضعیف قدرت قبرس صورت گرفت. قبل از درگیری، ارزش پوند قبرس بیشتر از پوند انگلیس بود، اما اکنون پوند قبرس به طور کامل حذف شده است!

پس از این درگیری، ایالت قبرس شمالی در قسمت شمالی جزیره با جمعیتی ترک زبان ایجاد شد. قسمت جنوبی این جزیره عمدتاً کوهستانی ساکنان قبرسی یونانی زبان هستند. قبرسی ها یا ترکی یا یونانی صحبت می کنند اما متعلق به ترکیه یا نونان نیستند و ایرانی ها عرب هستند.

خرید اقساطی ملک بهتر است یا نقد؟

خرید نقدی یا اقساطی فرقی نمی کند. اما به خاطر داشته باشید که خرید زودهنگام همیشه به نفع شماست! با پیش خرید به خصوص در ابتدای ارائه پروژه این امکان را دارید که ملک را با قیمتی بسیار کمتر از زمانی که ملک آماده تحویل است خریداری کنید.

علاوه بر این، در صورت خرید ملک پیش خرید شده با پول، می توانید از تخفیف قابل توجهی بهره مند شوید. می توانید تخفیف فوری بین 3 تا 5 درصد از قیمت خرید اعلام شده را از قبل دریافت کنید. به علاوه، از معاملاتی مانند حمل و نقل همه لوازم خانگی استفاده کنید.

آیا می توانیم از بانکی در قبرس شمالی برای خرید اقساطی وام بگیریم؟

هیچ محدودیتی در این مورد وجود ندارد تا زمانی که شما قانوناً 70٪ قیمت ملک را پرداخت کنید. با این حال، ما به عنوان مشاور شما این را به شما پیشنهاد نمی کنیم. زیرا شرکت های ساختمانی اقساط بلند مدت بدون بهره را به شما پیشنهاد می کنند و شما با پرداخت تنها 30 تا 40 درصد ارزش ملک و پرداخت مابقی به صورت اقساط بدون بهره، بدون نیاز به وام بانکی، معامله را به دست می آورید. .

فراموش نکنید که نرخ بهره بانکی در قبرس شمالی حدود هفت درصد است. بنابراین استفاده از شرایط پرداخت تولیدکنندگان به نفع شماست.

شرایط خرید ملک در قبرس برای خارجی ها چیست؟

باید توجه داشته باشید که تمام خارجی ها و قبرسی ها می توانند به طور نامحدود در بازار پرسود املاک در قبرس شمالی شرکت کنند. تنها دو تفاوت عمده بین خارجی ها و قبرسی ها در این زمینه وجود دارد:

ابتدا، فرد خارجی باید برای بررسی سوابق از کشور مبدأ خود آماده شود. در ضمن اگر ملک نزدیک اداره پلیس یا مرکز نظامی یا اداره مهم سیاسی باشد خارجی ها مدارکی دریافت نمی کنند و نکته دوم اینکه هر خارجی فقط یک مدرک می تواند دریافت کند اما قبرسی ها می توانند مدارک دریافت کنند تعداد نامحدود اسناد ملکی

من یک آگهی برای ملک ارزان در قبرس شمالی دیدم. به نظرتون بخرمش؟

عزیزان هیچ قیمتی بدون دلیل و هیچ قیمتی بدون خرد نیست. هیچ چیز ارزش ملک ارزانی که می خرید را افزایش نمی دهد. ممکن است مجبور شوید آن را کمتر از آنچه که خریده اید بفروشید. زیرا یک ملک دست دوم ارزش نهادی یک ملک جدید را ندارد. و مالک به تشخیص خود قیمت را تعیین می کند.

در این مدت بنگاه معاملات املاک دست دوم بر حسب نیاز کارمزد کسر می کند. و ممکن است بتوانید ملک را با قیمت کمتری خریداری کنید اما با مشکلات زیادی از جمله تعمیرات و عدم پشتیبانی فنی فروشنده مواجه خواهید شد.

اگر قصد خرید و زندگی دارید باید توجه داشته باشید که با دارایی های کمتر از 125 هزار پوند اقامت شما همیشه موقت است و باید هر سال آن را تمدید کنید و فقط کسانی که دارایی بیش از 125 هزار پوند دارند می توانند برای اقامت دائم درخواست دهند. 5 سال.

ما همچنین با آگاهی کامل از تمام جنبه های آن دارایی، دارایی های مستعمل با کیفیت را در آرشیو خود داریم. قیمت آنها متوسط ​​است اما ما کیفیت آنها را به شما تضمین می کنیم.

با این حال، پیشنهاد اول، دوم و سوم خرید از شرکت سازنده است. زیرا تنها با خرید از سازنده، پشتیبانی فنی و پرداخت های بدون بهره دریافت می کنید. علاوه بر این، به دلیل روابط کاری گسترده با شرکت‌های ساختمانی، می‌توانیم تخفیف‌های عالی در قیمت‌های املاک و مستغلات سازمانی برای شما دریافت کنیم.

مزایای مهم هنگام خرید ملک در قبرس شمالی

قبرس جزیره ای است که با کشورهایی مانند یونان، اسرائیل، ترکیه و مصر مرز آبی مشترک دارد و همین وضعیت باعث توسعه بنادر تجاری در قبرس شده است. قبرس شمالی کشوری مستقل از قبرس جنوبی است که از نظر استفاده از برخی فناوری های مدرن بسیار جلوتر از قبرس جنوبی و سایر کشورهای اروپایی است.

به عنوان مثال، در یک صنعت دوستدار محیط زیست: تولید ماشین های الکتریکی مانند تسلا (Gunsel)، و همچنین ساخت خانه هایی با چاپگرهای سه بعدی. یا در پزشکی: فناوری مدرن IVF که گردشگران پزشکی را از سراسر جهان به قبرس شمالی جذب می کند.

مهم ترین چیزی که در سال های اخیر باعث تمرکز و توجه قدرت های جهانی و سرمایه گذاران خارجی به جزیره قبرس شده است، کشف ذخایر گاز فراوان در جنوب شرقی جزیره قبرس است. با توافق دو کشور - قبرس شمالی و قبرس جنوبی و با منافع یکسان، به زودی استخراج منابع انجام خواهد شد.

میانگین دما در تابستان 30 درجه و در زمستان 18 درجه است. خورشید همیشه در جزیره قبرس وجود دارد و به دلیل هوای پاک و عدم استفاده از مواد تخریب کننده لایه اوزون. در مقایسه با کشورهای دیگر مانند استرالیا، اشعه خورشید تاثیر مضر کمتری دارد.

هیچ کارخانه و صنعت آلاینده ای در قبرس وجود ندارد و خودروهای بالای 5 سال با رعایت اصول محیط زیست اجازه ورود به جزیره را ندارند.

مکان های طبیعی قبرس

تمیزترین دریا و ساحل: طبق گزارش کمیسیون اروپا و آژانس محیط زیست اروپا (EEA)، قبرس با 99.1 درصد بالاترین کیفیت دریا و سواحل را در اتحادیه اروپا دارد.

طبیعت بکر: جانوران بومی و گونه های محلی منطقه شامل دلفین، لاک پشت و فلامینگوهای مهاجر یا آفتاب پرست و بز کوهی است. طبیعت بکر این جزیره زیبا نیز شامل گونه های کمیاب قارچ و سبزیجات خوراکی و گل های تزئینی است.

آثار تاریخی و فرهنگی

بر اساس اساطیر یونان باستان، جزیره قبرس زادگاه آفرودیت، الهه عشق بوده است. صومعه های یونانی (مانند بلاپایس در گیرنه) و شهرهای رومی (مانند سالامیس در فاماگوستا) بسیار زیبا هستند. کاخ وونی در لفکا کاخ دیگری است که در زمان اشغال ایران در این جزیره ساخته شده است. علاوه بر این، ساختمان های صلیبی زیادی در این کشور وجود دارد، مانند کلیسای سنت هیلاریون و بوفونتو در گیرنه.

علاوه بر آثار تاریخی، می توان از فرهنگ غنی مردم قبرس که ترکیبی از فرهنگ یونانی، ترکی و انگلیسی است صحبت کرد که گردشگران و مهاجران زیادی را از سراسر جهان به این کشور زیبا می کشاند.

رژیم غذایی مدیترانه ای ارگانیک و سالم قبرس که با غذاهای محلی و بدون مواد افزودنی تهیه می شود، یکی از دلایل سلامت عمومی بالا و افزایش طول عمر ساکنان قبرس است.

امنیت یکی از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در قبرس شمالی است

مجله اکسپرس بریتانیا

این کشور پنجمین کشور امن در جهان بر اساس عواملی مانند: بلایای طبیعی، سیستم مراقبت های بهداشتی، میزان جرم و جنایت و مبارزه دولت با تهدیدات تروریستی است.

ناظر پول انگلستان

این کشور با توجه به عوامل زیر در بین کشورهایی با جمعیت کمتر از 5 میلیون نفر امن ترین کشور جهان است: انتشار دی اکسید کربن، امید به زندگی، پرسنل پلیس ملی، مرگ و میر ناشی از ترافیک، و سرقت و حمله.

فوربس آمریکا

امن ترین و سودآورترین مناطق ساحلی در جهان برای سرمایه گذاری بر اساس عوامل: امکانات پزشکی بالا، زیرساخت های توسعه یافته توریستی از جمله باشگاه ها، امکانات ورزشی با کیفیت، کازینو و هتل های لوکس با هزینه های مقرون به صرفه.

طبق آمار اتحادیه املاک قبرس شمالی، پس از اپیدمی کرونا، رشد سالانه قیمت املاک خریداری شده بیش از 50 درصد در سال و رشد سالانه قیمت ساختمان های تکمیل شده بیش از 15 درصد در سال است. .

نرخ اجاره ملک در قبرس شمالی بین 7 تا 8 درصد قیمت ملک در سال است. خرید، فروش و اجاره ملک به پوند انگلیس انجام می شود و در اسناد مربوطه به پوند انگلیس ثبت می شود.

امکان پرداخت نقدی و خرید اقساطی و قبل از خرید ملک با پرداخت حداقل 35 درصد از کل بهای ملک امکان پذیر است. یکی دیگر از مزایای خرید خانه در قبرس شمالی این است که پس از پرداخت حداقل 35 درصد از ارزش خانه، می توانید برای خود و خانواده خود درخواست مسکن کنید. و مابقی خانه را با اقساط بدون بهره به شرکت ساختمانی پرداخت کنید.

طبق قانون قبرس شمالی، پس از پرداخت اولیه، مالک مطلق ملک خواهید شد. مدارک و شناسه ملک به نام شما صادر می شود. قرارداد شما با فروشنده در آژانس ثبت اسناد ثبت می شود.

این قانون برای اطمینان به خریدار ایجاد شد که فروشنده ملک را به چند نفر نمی فروشد. قوانین حاکم بر قبرس شمالی همیشه برای سرمایه گذاران و خارجی ها مطلوب بوده است.

یکی از مزایای خرید ملک در قبرس شمالی اخذ گواهی قطعی یک صفحه ای مالکیت و مالکیت مادام العمر از طرف خریدار خارجی می باشد. طبق قوانین دولت قبرس، سند مالکیت برای سرمایه گذاران خارجی و شهروندان قبرسی یکسان است. و حتی بعد از فوت خریدار در صورت وجود وصیت بر اساس وصیت بین ورثه تقسیم می شود. در صورت نبود وصیت، دولت اموال را به طور مساوی بین وراث تقسیم می کند.

دولت قبرس بر خلاف کشورهایی مانند گرجستان و ترکیه. خریداران خارجی هیچ علاقه ای به این ملک ندارند.

از دیگر مزایای سرمایه گذاری در قبرس شمالی، فرآیند خرید ملک و خرید مسکن سریع و آسان است. پس از پرداخت 35% از مبلغ کل، ملک مورد نظر به نام مشتری ثبت می شود. سپس می توان مراحل اخذ اقامت را تکمیل کرد که سه هفته تا دو ماه زمان می برد. علاوه بر این، فرآیند ایجاد یک قرارداد خرید ملک در قبرس شمالی بسیار ساده است.

خارجی ها به راحتی می توانند مالکیت کامل و 100% ملک خریداری شده را بدست آورند. همچنین لازم به ذکر است که چنین اسناد وراثتی در دبی، یونان، ارمنستان و کشورهای اروپایی یافت نمی شود. تحویل خریدار می شود.

پلیس مهاجرت قبرس شمالی روند تسویه حساب شما و خانواده تان را بر اساس مکان ثبت شده به نام شما انجام می دهد. بنابراین از نظر حقوقی این کار با دقت و توجه کامل قانونی انجام می شود که جایگاه مناسبی برای تشویق و کمک به تجار خارجی از کشورهای مختلف اروپایی، روسیه و ایران داده است.

هزینه های اضافی هنگام خرید ملک در قبرس شمالی

توجه داشته باشید که هزینه نقل و انتقال برای اتباع خارجی معادل 12 درصد قیمت ملک و برای املاک مستعمل و نوساز یکسان است. ذکر این نکته ضروری است که 6 درصد از این مبلغ را هنگام ثبت قرارداد و 6 درصد مابقی را هنگام دریافت سند باید پرداخت کنید. همچنین برای املاک جدید 5 درصد ارزش ملک به عنوان مالیات (فقط یک بار) و نیمی از حق تمبر پرداخت می شود.

مزایا و معایب پرینترهای لیزری


داشتن تجهیزات اداری به خصوص چاپگرها در منزل و محل کار امری مهم و کاربردی است. اما مانند بسیاری از وسایل الکترونیکی دیگر، این ابزارها نیز انواع مختلفی دارند که بسته به عملکردی که نیاز دارید، باید نوع مناسب خود را انتخاب کنید. حتما شنیده اید که دو نوع پرینتر لیزری و پرینتر جوهرافشان وجود دارد. این ترکیب بر اساس نوع چاپ است. در ادامه این مقاله به بررسی مزایا و معایب پرینترهای لیزری می پردازیم.

دستگاه لیزر چگونه کار می کند؟

ابتدا یک پرینتر لیزری متنی را که می خواهید چاپ کنید روی صفحه فلزی می فرستد. سپس درام از الکتریسیته ساکن برای کشیدن پودر تونر به سمت سیلندر درام استفاده می کند. سپس درام تونر را به شکل متن روی صفحه می چرخاند. هنگامی که تونر از سیم پیچ عبور می کند و روی کاغذ فشرده می شود، به دلیل گرمای تولید شده توسط فیوزر ذوب می شود. آخرین صفحه چاپ شده از چاپگر خارج می شود.

پرینترهای لیزری کجا استفاده می شوند؟

پرینترهای لیزری در محیط های کاری ترجیح داده می شوند زیرا برای دفتر کار مناسب تر هستند. کسب و کارها هر روز با چاپ زیادی مواجه می شوند. اگرچه پرینترهای لیزری بسیار سریع و بی صدا هستند، اما بی عیب نیستند. هر دستگاه تکنولوژیکی مزایا و معایب خاص خود را دارد که در مورد پرینترهای لیزری نیز یکسان است. با در نظر گرفتن مزایا و معایب، کاربران می توانند تصمیم بگیرند که آیا پرینترهای لیزری برای آنها بهترین کارایی را دارند یا خیر.

مزایای پرینترهای لیزری

ابتدا به مزایای این دستگاه ها می پردازیم. نکته اینجاست که مزایای پرینترهای لیزری نسبت به پرینترهای جوهرافشان بررسی شده است.

شما یک چاپگر سریعتر دارید که چاپگر جوهرافشان است

وقتی صحبت از بهره وری به میان می آید، چاپگر لیزری بهترین گزینه است، به خصوص برای استفاده در دفتر. زیرا پرینترهای لیزری می توانند خیلی سریع چاپ کنند. به عنوان مثال، برخی می توانند حداکثر 20 تا 40 صفحه در دقیقه چاپ کنند. این به ویژه برای کسانی که نیاز به چاپ حجم زیادی از متن دارند مناسب است.

چاپ دقیق و شفاف

وقتی صحبت از پرینترهای لیزری می شود، چاپ ها واضح و دقیق هستند. برای کسانی که می‌خواهند اسناد متنی را چاپ کنند، این دستگاه‌ها چاپ‌های باکیفیت و بدون لکه‌کردن یا محو شدن تولید می‌کنند. حتی جزئیات کوچک، گرافیک منحصر به فرد و فونت ها در بهترین و واضح ترین شکل خواهند بود. بنابراین به عنوان یکی از مزیت های پرینتر لیزری می توان گفت که کوچکترین جزئیات نیز به خوبی چاپ می شود.

هزینه کلی پایین

خرید پرینترهای لیزری گران است، اما هزینه کلی جایگزینی جوهر بسیار ارزان‌تر است. این به دلیل خروجی کارتریج پرینتر لیزری است. در مقایسه با مدل های جوهر افشان، کارتریج های لیزری صفحات بیشتری را چاپ می کنند. پس باید بعدا شارژ کنید.

بادوام است

پرینترهای لیزری آوافرهنگ بادوام هستند. در مقایسه، انواع دستگاه های جوهر افشان به مرور زمان فرسوده می شوند. بنابراین سرمایه گذاری خوبی برای دفاتری هستند که می توانند برای مدت طولانی دوام بیاورند. علاوه بر این، آنها نیاز به پر کردن مکرر کارتریج دارند که چرخه عملکرد طولانی تری دارد.

معایب پرینترهای لیزری

در کنار مزایا، معایبی نیز وجود دارد که ممکن است شما را از خرید پرینتر لیزری منصرف کند. برخی از این معایب عبارتند از:

آنها گران هستند

قبلاً اشاره کردیم که هزینه کلی نگهداری و شارژ این چاپگرها در طول زمان کمتر از مدل های جوهر افشان است. اما بد نیست بدانید که هزینه خرید آنها بالاست. بنابراین تنها کسانی می توانند از این پرینترها استفاده کنند که بودجه بالایی دارند.

استفاده از انواع کاغذ محدود است

چاپگرهای لیزری فقط به کاغذ کپی استاندارد نیاز دارند که برای چاپگرهای استاندارد نیز لازم است. این امر به پرینترهای لیزری یک نقطه ضعف می دهد زیرا چاپگرهای جوهرافشان می توانند تقریباً بر روی هر نوع بافت یا کاغذ عکس چاپ کنند. استفاده از مواد حساس به حرارت هنگام چاپ روی پرینتر لیزری توصیه نمی شود.

آنها برای چاپ عکس مناسب نیستند

اگر می خواهید عکس ها را چاپ کنید، به یاد داشته باشید که چاپگرهای لیزری برای این استفاده مناسب نیستند. برای چاپ عکس و عکس فوری یا هر نوع عکس رنگی مناسب نیست. به دلیل کیفیت چاپ، چاپگرهای لیزری فقط برای چاپ گرافیک های ساده با رنگ های کم توصیه می شوند.

مقایسه ماشین‌های شستشوی درب جلو و درب بالا: مزایا و معایب


ماشین لباسشویی همگام با پیشرفت تکنولوژی رشد و پیشرفت کرده است و از نظر طراحی فیزیکی و کارایی ویژگی های بهتری نسبت به قبل پیدا شده است. یکی از مهمترین قطعات در ساخت ماشین لباسشویی طراحی درب آن است که در مدل های قدیمی در بالای ماشین لباسشویی و در مدل های جدید در قسمت جلویی ماشین لباسشویی قرار می گیرد. طراحی درب بالا و جلو ماشین لباسشویی نظر مصرف کنندگان را در مورد استفاده از این وسایل تغییر داد. از آنجایی که سهولت استفاده از ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین معیارهای خرید ماشین لباسشویی است، ما اینجا هستیم تا با مقایسه ماشین لباسشویی های قبلی و درب بالا به شما در انتخاب محصول بهتر کمک کنیم.

ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا را مقایسه کنید

در تعمیرات لباسشویی بوش قبل از مقایسه ماشین لباسشویی با درب جلو و بالای درب، بهتر است در مورد مدل این محصول بیشتر بدانید. انتخاب ماشین لباسشویی یکی از مهمترین کارهایی است که افراد اغلب با دقت زیادی انجام می دهند. ماشین لباسشویی باید لباس ها را به مدت طولانی بشویید و از هر نظر در بهترین حالت باشد. کیفیت ساختار بدنه، کیفیت بالای قطعات دستگاه، ظاهر مدرن، تنوع طرح و رنگ، دوام بالای ماشین لباسشویی، کیفیت کار بالا، دوام و عمر خوب از ویژگی های آن است. یک ماشین لباسشویی خوب


در این زمان می توان انواع ماشین لباسشویی از برندهای مختلف داخلی و خارجی را مشاهده کرد که هر کدام محصولات خود را با استانداردهای متفاوتی به بازار عرضه می کنند. نمایندگی ماشین لباسشویی بوش بهترین و کارآمدترین گروه ماشین لباسشویی را با طراحی های متمایز و بسیار شکیل ارائه کرده است که تمامی ویژگی های ذکر شده در این محصولات را مشاهده می کنید.

ماشین لباسشویی درب جلو و درب بالا دو مدل مختلف ماشین لباسشویی در بازار هستند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. این طراحی متفاوت درب ماشین لباسشویی بدون شک بر عملکرد و کاربری آن تاثیر گذاشته است. میزان ظرافت، زیبایی، مصرف انرژی و حتی قیمت یک ماشین لباسشویی تحت تاثیر طراحی درب آن است. برای انتخاب بهترین بین این دو محصول در بازار، پیشنهاد می کنیم مقایسه انجام شده برای این دو محصول را به تفصیل مطالعه کنید.

مقایسه ماشین لباسشویی درب جلو و بالا: مصرف انرژی

اولین چیزی که برای مقایسه ماشین‌های لباسشویی درب ورودی و درب بالا باید مصرف انرژی و آب بین آنها باشد. این موضوع قطعا در قبوض برق و آب شما بسیار موثر است. بنابراین باید در انتخاب محصولات خود دقت کنید. طبق تحقیقات، ماشین‌های لباسشویی درب از جلو نسبت به ماشین‌های لباسشویی درب از بالا آب و برق کمتری مصرف می‌کنند.

حتی امروزه نمونه هایی از ماشین لباسشویی ها را در بازار می بینیم که دارای برنامه های شستشوی اقتصادی هستند. در این نوع ماشین لباسشویی حتی می توان میزان مصرف انرژی را نسبت به حالت عادی کاهش داد. شاید به همین دلیل است که قیمت ماشین لباسشویی بوش نسبت به سایر محصولات خانگی گرانتر است. این دستگاه ها در آخرین مدل های خود حالت شستشوی اقتصادی دارند و هزینه شستشوی لباس ها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند.

مقایسه ماشین لباسشویی درب جلو و بالا: سهولت استفاده

مقایسه دیگری که بین دو مدل ماشین لباسشویی درب جلو و بالا انجام شده، در مورد سهولت استفاده است. از نظر سهولت استفاده باید بگوییم که ماشین لباسشویی های درجه یک انتخاب بهتری هستند. اگر به این دستگاه ها نگاه کنید، به راحتی خواهید فهمید که استفاده از کدام یک راحت تر است.

تنها کاری که کاربر برای استفاده از ماشین لباسشویی باید انجام دهد این است که لباس های کثیف را در ماشین لباسشویی بگذارد و بعد از شستشو بیرون بیاورد. این درب بالایی دارد تا مجبور نباشید خم شوید یا روی ماشین لباسشویی بنشینید، فقط می توانید در را از بالا باز کنید و لباس های خود را داخل ماشین لباسشویی بیندازید. همچنین هنگام شستن لباس ها باز کردن درب ماشین لباسشویی راحت تر است.

اگرچه این کار هنگام شستشوی درب ورودی بسیار دشوار به نظر می رسد. البته اینطور نیست که ماشین های لباسشویی درب جلو گزینه بدی باشند. در اینجا ما در واقع بین دو گزینه خوب و بهتر انتخاب می کنیم. به طور کلی، برای افرادی که از کمردرد یا ناراحتی زانو رنج می برند، انتخاب یک ماشین لباسشویی با درب بالا یک اقدام معقول است.

مقایسه ماشین لباسشویی درب جلو و درب بالا: قدرت تمیز کنندگی

البته کیفیت فرآیند شستشو یکی دیگر از معیارهای مهم مشتریان در انتخاب ماشین لباسشویی است. قدرت پاک کنندگی دستگاه چقدر است و چقدر می تواند لباس ها و ملحفه های کثیف را کثیف و تمیز کند.

گفته می شود ماشین های لباسشویی سطلی در شستن لباس ها سریعتر و کارآمدتر هستند. یعنی اصطکاک لباس ها و آسیب دیدگی آنها در این ماشین لباسشویی ها بیشتر است، یعنی مزایا و معایبی دارد. هر چه لباس محکمتر باشد تمیزتر اما در عین حال الیاف و ساختار پارچه آسیب می بیند.

علاوه بر این، این ماشین های لباسشویی برای شستن لباس های حجیم مانند روتختی مناسب نیستند، زیرا این وسایل به خوبی در آب فرو نمی روند. اما ماشین لباسشویی درب، لباس ها را ارزان تر می شست. حرکت ملایم ظرف ممکن است در مقایسه با نوع درب بالا به زمان بیشتری برای شستشو نیاز داشته باشد، اما مطمئن باشید که الیاف لباس آسیب نمی بیند.

همچنین ماشین لباسشویی های جدید عرضه شده در بازار دارای برنامه های شستشوی متفاوتی هستند. و همچنین ماشین لباسشویی 9 کیلوگرمی بوش که ظرفیت بسیار خوبی برای بارگیری وسایل سنگین مانند روتختی، روبالشی و ... دارد و دارای برنامه های شستشوی بسیار متنوعی است.

این طیف از برنامه ها این امکان را فراهم می کند تا بسته به نوع پارچه و میزان کثیفی آن، بهترین برنامه شستشو را برای هر لباس انتخاب کنید. بنابراین به طور کلی، ماشین لباسشویی درب جلو می تواند انتخاب خوبی برای لباسشویی باشد.

مقایسه ماشین لباسشویی جلو و درب بالا: قیمت

قیمت یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب ماشین لباسشویی است که خریداران باید به آن توجه کنند. به طور کلی، ماشین لباسشویی های درب از جلو گران تر از ماشین های لباسشویی درب از بالا هستند. البته این کاملا طبیعی است. ماشین لباسشویی های درب جلو دارای امکانات و امکانات بسیار پیشرفته تری هستند و از نظر طراحی بدنه و زیبایی شناسی گزینه های مدرن و مدرن تری را ارائه می دهند. به همین دلیل است که ارزش پرداخت هزینه اضافی برای چیزی جذاب اما کاربردی را دارد. برای تعمیر ماشین لباسشویی پیشنهاد می کنیم به نمایندگی بوش مراجعه نمایید.


مقایسه ماشین لباسشویی درب جلو و بالا: مزایا و معایب

مزایای ماشین لباسشویی درب ورودی:

مصرف انرژی و آب کمتر

شستشوی تمیز و با کیفیت بالا

انتخاب خوبی برای فضاهای کوچک

امکانات و قابلیت های بیشتری دارد

کنتراست بالا

معایب ماشین لباسشویی درب ورودی:

قیمت بالاتر

نیاز به رسیدگی و مراقبت بیشتری دارد

سرعت شستشو کم

استفاده از ماشین لباسشویی روی آن دشوارتر است

مزایای ماشین لباسشویی با درب بالا:

ارزان تر از ماشین لباسشویی های جلو

استفاده آسان برای قرار دادن و درآوردن

گزینه ای مناسب برای اتاق های بزرگ

سریعتر شستن لباسها، سریعتر شستن لباسها.

لباس‌ها احتمالاً کثیف یا بدبو می‌شوند، زیرا آب در ماشین‌های لباسشویی آن‌ها وجود ندارد

معایب ماشین لباسشویی سقفی:

امکان آسیب دیدن الیاف لباس به دلیل سرعت و نیروی زیاد در شستشو

مصرف انرژی بیشتر

امکانات کمتری نسبت به ماشین لباسشویی در آستان شما

نتیجه

مقایسه ماشین لباسشویی درب ورودی و ماشین لباسشویی درب از بالا باید جامع باشد تا کاربران بتوانند با توجه به انتظارات خود بهترین محصول را انتخاب کنند. به طور کلی ماشین های درب از بالا از نظر کیفیت شستشو، راندمان، مصرف آب و انرژی، گزینه های شستشو، طول عمر و تنوع محصول، عملکرد بهتری نسبت به ماشین های درب از بالا دارند. برعکس، ماشین های لباسشویی با درب بالا از نظر سهولت استفاده، عملکرد و سرعت شستشو و همچنین قیمت گزینه بهتری هستند.

آهنگ جدید محمدرضا شجریان به نام «ای دل چو زمانه میکند غمناکت»

متن آهنگ محمدرضا شجریان ای دل چو زمانه میکند غمناکت

ای دل ﭼﻮ زﻣﺎﻧﻪ ﻣﻴﻜﻨﺪ ﻏﻤﻨﺎﻛﺖ

ﻧﺎﮔﻪ ﺑﺮود ز ﺗﻦ روان ﭘﺎﻛﺖ

ﺑﺮ ﺳﺒﺰه ﻧﺸﻴﻦ و ﺧﻮش ﺑﺰی روزی ﭼﻨﺪ

زان ﭘﻴﺶ ﻛﻪ ﺳﺒﺰه ﺑﺮدﻣﺪ از ﺧﺎﻛﺖ

آهنگ جدید محمدرضا شجریان به نام «ای دل چو زمانه میکند غمناکت»

1234
last